Slovak Press Watch

Saturday, September 21, 2002:

Zadĺžená samospráva: je pekne spracovaná v téme od Jany Morháčovej v Pravde.

Predaj pod cenu: Pravda tiež uvádza články o privatizácií zdravotníckych zariadení, v ktorých s nádychom škandálu informuje o predajoch „pod cenu.“ V prvom prípade ide o predaj za nižšiu cenu ako bola stanovená „účtovná“ cena. Keďže účtovná a trhová cena nemajú nič spoločné, ide o planý poplach za strany autorov. V druhom prípade bola cena predaja vraj oveľa nižšia ako odhadovaná trhová. Ani tu však podozrenie nie je príliš oprávnené, lebo predaj bol uskutočnený s podmienkami (t.j. naďalej prevádzkovať polikliniku). Odhadovaná trhová cena ale počíta s čisto komerčným využitím. Opäť teda nie je dôvod na znepokojenie, aspoň nie na základe argumentu, že predaj bol „pod cenu.“

gabriel // 11:37 AM


______________________

Friday, September 20, 2002:

Ľudia v kúpeľoch:Do kúpeľov chodí čoraz menej ľudí, štát nemá peniaze,“ informuje nás titulok článku Patricie Ďuriškovej v Pravde. Z textu (a oveľa lepšie spracovanej témy Tomášom Veleckým v SME) ale vyplýva, že menej je len štátom platených poukazov. Či je v kúpeľoch menej návštevníkov/Slovákov aj celkovo, nie je vôbec jasné – titulok teda zavádza.

Výsledky volieb: Igor Stupňan v SME píše, že „priebežné výsledky volieb...komisia oznámi v nedeľu dopoludnia.“ Nemyslel tým náhodou „predbežné“? Inde predsa informuje, že na rozdiel od zahraničia sa u nás priebežné výsledky nezverejňujú. Priebežné sú čiastkové, napríklad za mestá či okresy. Predbežné sú neoficiálne, ale kompletné za celú krajinu. Či sa mýlim? Ináč ani nadpis hlavného článku „Rozhodne, kto pôjde voliť“ nie je celkom šťastný. Veď rozhoduje aj ten, kto voliť nepôjde. Síce nepriamo, ale ako nám to viacerí sociológovia citovaní v denníkoch pripomenuli, výška účasti na voľbách môže mať konkrétne dopady na volebné výsledky.

Citát dňa: V tom istom článku Igora Stupňana, celkom na jeho konci:

„Ľudia by nemali byť vystrašení väčším počtom policajtov v uliciach. Budú strážiť verejný poriadok v okolí volebných miestností.”

Ale v pondelok by som si na policajtov už radšej dával pozor.

Silná koruna:Koruna deň pred voľbami posilnila,“ informuje titulok článku Jany Brondošovej v SME. V podstate ide o opakovanie ináč dobrého článku autorky zo včerajška. Jeho umiestnenie dnes na prvej strane zaváňa provládnou volebnou agitáciou. Navyše to maličké posilnenie kurzu – o asi 0,6% - je vcelku bežná, ničím nezaujímavá informácia z trhu.

Lampáreň: Lýdia Vereščáková v SME uverejňuje sympatickým tónom sťažnosť jedného starostu na štát, že od neho nedostal dotáciu (na opravu kaštieľa). Starosta je jediným osloveným v článku, takže čo si o tom má tak čitateľ myslieť?

Konzervatívni Slováci: „Na Slovensku ešte stále prevláda názor, že manželka by mala byť mladšia ako manžel,“ informuje Mirka Horobová v SME. Po prvé, spojenie „ešte stále“ je subjektívne, teda nepatričné v spravodajstve (podobných „len“ a „až“ je v texte viac). Po druhé, z čísel v tabuľke vyplýva, že táto informácia je nepravdivá: podľa výskumu 50% Slovákov nevadí, keď je žena staršia ako muž. Koľkým to vadí, ťažko povedať (zvyšok asi tvoria ešte odpovede neviem, či je mi to jedno) - ale prevládajúci názor to asi nebude.

Čo si myslia Ladce: Attila Lovász v SME v článku o nesúhlase obyvateľov obce Ladce so spaľovaním pozostatkov kráv postihnutých BSE v cementárni pri ich obci neustále opisuje názory Ladčanov v plurále. V texte nie je jediný citát konkrétnej osoby. Vyzerá to teda na anonymný zdroj. Žeby tam nemali starostu či poslancov?

gabriel // 1:39 PM


______________________

Thursday, September 19, 2002:

Podozrivý Mojžiš: SME aj Pravda uverejňujú správu o predaji firmy Drukos jej majiteľom Františkom Mojžišom pod nepriateľsky naladeným titulkom “Mojžiš sa zbavil Drukosu.” Prečo nepovedať, že ju predal, namiesto zbavil sa? Keď vláda predávala napríklad Slovenskú poisťovňu, novinári nehovorili o “zbavení sa.” Áno, takýto titulok sa lepšie predáva. Nakoľko je ale kompromitovaná pravdivosť informácie? Nie je práve tu rozdiel medzi serióznymi novinami a bulvárom? Ináč Pravda hovorí o predaji za 400.000Sk, SME za 200.000Sk.

Zahraniční novinári o Slovensku: Je vždy zaujímavé vypočuť si, čo o Slovensku hovoria ľudia mimo bezprostredného diania. Aj preto je článok Michala Friša a Matúša Kostolného v SME tak vydarený.

Chudoba na Orave a Kysuciach: môže mať aj podobu stavebného boomu, píše v skvelej reportáži Richard Filipko v SME. Aspoň jeden citát z článku:

“Niekedy mám pocit, ako keby politici robili z ľudí z Kysúc, Oravy, Liptova, východu Slovenska exotov, ktorí žijú v starých handrách. Vidieť tu aj sociálne slabších ľudí, ale inak sa mi nezdá, že sú veľké rozdiely medzi dedinami na juhu a Kysuciach, alebo na Považí.“

Oplatí sa článok prečítať si celý.

Kováč vs Kováč: V spore ministerstva zdravotníctva a VšZP vystupujú dvaja Kováčovia, Roman a Eduard. Aby v tom mal chaos aj čitateľ, Pravda si pre článok Gabriely Bachárovej zvolila titulok „Ak Kováč neodíde, ovládne poisťovňu štát.“ Ani samotná autorka v článku veľmi nepomáha čitateľovi dobre sa orientovať. Kováč here, Kováč there, Kováč everywhere.

Negativita nadovšetko: Novinári robia veľmi dôležitú službu verejnosti v kritickom pohľade na politikov, podnikateľov, tretí sektor, celú spoločnosť. Slovak Press Watch si túto ich rolu veľmi cení a novinárov v tomto ich úsilí podporuje. Ale kritika by mala byť založená na overených faktoch ako aj na snahe o porozumenie širších súvislostí. Keďže negatívne správy sa dobre predávajú, občas noviny prinesú kritiku pre nič za nič, hlavne že niekto niečo „posral.“ Článok Martina Kováčika (ináč reportéra TASR) v Pravde je toho dobrým príkladom. „Štát stráca na dani z propán-butánu,“ informuje titulok. V článku sa dozvieme, že strata na daniach je vlastne preto, lebe dane sú príliš nízke (nižšie ako v EÚ). Čiže štát (akože my všetci) stráca peniaze, lebo určitá skupina motoristov platí málo. Zaujímavé, že politici sú väčšinou novinármi kritizovaní za vysoké dane, ktoré vraj brzdia ekonomiku. Teda novinárska verzia ďanovej problematiky znie: nízke dane - škandál, štát teda občania strácajú peniaze, tie určite chýbajú v školách a nemocniciach, vysoké dane - škandál, ekonomika je brzdená, občanom ostáva málo peňazí po zdanení, pomaly nemajú ani na chlieb.

Pritom na oboch videniach daní je niečo pravdy. Práve širšie videnie súvislostí by pomohlo rozlíšiť, ktoré dane sú príliš vysoké, a ktoré príliš nízke: aký je účel dane, jeho dopad na ekonomiku, sociálne ciele, konkrétne prínosy výdavkov a podobne. Spotrebná daň na propán-bután má ekologické súvislosti, mala by teda existovať optimálna miera tejto dane (ktorá je takmer s istotou iná ako v EÚ). Namiesto populistického tvrdenia o stratách štátu je teda namieste skôr debata o jej optimálnej výške v porovnaní s daňami na alternatívne palivá. Autor aj tieto údaje pracne pre čitateľa získal, ale toľko zaujímavých informácií už neposkladal do zmysluplného článku. Optimálna daň na propán-bután môže byť nižšia, vyššia, alebo rovnaká ako je to na Slovensku teraz. Na základe čoho autor predpokladá, že je určite vyššia?

P.S. Kováčik stratu na daniach vypočítal jednoducho: Ak by daň bola asi dvojnásobná, štát by získal asi dvojnásobne viac na daniach. To je síce možné, ale takisto štát môže zvyšovaním daní získať ešte menej ako doteraz, alebo aj oveľa viac. Prečo vybrať to najjednoduchšie riešenie? Možno to robil pod vplyvom jedného anonymného zdroja, ktorý mu to v článku navrhuje, ale podľa mňa takéto prepočty môžu vyjsť len z hlbšej štúdie, nie na základe názoru jednej osoby.

Calex story: Juraj Hrúz napísal dobrý komentár (klikni na názory-redakčné komentáre vľavo) o odlišnej histórii kedysi podobných výrobcov chladničiek: slovenského Calexu a litovskej Snaige. Budú sa musieť písať podobné komentáre ešte aj o päť rokov?

gabriel // 12:06 PM


______________________

Wednesday, September 18, 2002:

Rómovia vo voľbách: Dobrý materiál o Rómoch a voľbách pripravil tím SME (Horobová, Filipko, Jesenský). Pekne spája názory rôznych expertov (najmä rozhovor so sociológom Michalom Vašečkom je zaujímavý) s informáciami priamo v teréne.

Klesajúca nezamestnanosť: SME dáva priestor hlavnému ekonómovi ING Bank Jánovi Tóthovi, ktorý zatiaľ bohužiaľ ako jediný na Slovensku je schopný pozrieť sa na čísla o nezamestnanosti analyticky. Tóth vysvetľuje, že nezamestnanosť na Slovensku mierne klesá už rok a pol, na terajšiu úroveň pod 18,5%. Pokles je vďaka tvorbe pracovných miest v súkromnom sektore, jeho miernosť spôsobuje demografia a znižovanie stavov štátnch sektorov, píše Tóth (dvom grafom k texte mi ale chýbajú zdroje dát).

P.S. Tóth medzi iným konštatuje, že “argumentácia o dvadsať percentnej nezamestnanosti je nekvalifikovaná.” Tých 20% dokonca na Slovensku nezamestnanosť ani nikdy nedosiahla. Včera sa však v poslednej hlavnej politickej diskusii SITO pred voľbami top moderátor Markízy Daniel Krajcer bez rozpakov pýta svojich hostí, ako chcú túto 20% nezamestnanosť riešiť... Kandidát na zrnko múdrosti? Možno je malicherné odlišovať 18,5% od 20%, ale ten rozdiel znamená o takmer 40tisíc viac ľudí s prácou.

Nízke platy žien: Pravda informuje v titulku, že “Ženy zarábajú v priemere o štvrtinu menej ako muži.” Ako to vieme? “Podľa posledných prieskumov,” píše sa v texte. Základným pravidlom informovania o reprezentatívnych prieskumoch je udávať zadávateľa a dátum konania prieskumu, prípadne aj metódu a vzorku prieskumu. Nič z toho v článku čitateľ nenájde. Nájde tam ale tvrdenie, že “rozdiely medzi platmi [mužov a žien]sa stále zväčšujú.” Podľa koho, čoho?

Prehriata ekonomika: Dobrý článok Martina Jaroša z Pravdy o názoroch ekonomických analytikov na povolebný vývoj ekonomiky s výbornou tabuľkou. Dostal ale subjektívny titulok “Ekonomiku treba po voľbách schladiť,” pritom stačilo uviesť, že potom volajú analytici aspoň v podtitulku.

P.S. Grafy či tabuľky v Pravde sú veľmi pekne graficky a obrazovo spracované, škoda, že ich občas kazia technické chyby. Napríklad dvom grafom o počte cestujúcich lietadlami k dnešnému článku Jany Morháčovej chýba zdroj údajov.

gabriel // 12:41 PM


______________________

Tuesday, September 17, 2002:

Sudca v politických procesoch: Roman Pataj v SME informuje, že sudca, ktorý prepustil pred pár dňami údajného šéfa nitrianskeho podsvetia, posielal pritom pred rokom 1989 do väzenia politických disidentov. Dôkaz? Jeden anonymný zdroj (vraj jeden zo spoluodsúdených) a bližšie neidentifikovateľné “informácie denníka SME“ - to je ten zdroj bez mena či aj nejaké “tvrdé” dáta, zápisnice, rozsudok atď.?? Sudca sa odmietol vyjadriť. Nie je hranica overovania pre publikovanie informácií v tomto článku príliš nízka?

Dôstojné voľby: Titulok článku Zuzany Očenášovej v SME k voľbám v Macedónsku: “Macedónci zvolili zmenu vlády dôstojne.” Nikto v článku o “dôstojnosti” nehovorí. Boli aj minulé voľby v Macedónsku dôstojné? O tom ani slovo. Aj tak nie je jasné, čo to slovo asi znamená. Budú slovenské voľby dôstojné? Boli dôstojné tie v roku 1998? Prečo?

Zdieračská pravica: Najprv úvodný odstavec z hlavného článku Pravdy s nadpisom “Každá nová vláda: Občan, budeš platiť!”:

“Slováci budú mať po nástupe novej vlády drahší život ako dnes. Ak sa k moci dostane pravica a vlády sa ujme KDH, SMK, SDKÚ, ANO, chystajú sa spoplatniť aj to, čo bolo doteraz zadarmo. V prípade, že bude chod krajiny určovať Smer Roberta Fica, časť nákladov za občana ponesie štát, ale vyberie to na daniach. Aj Smer však upozorňuje, že v niektorých oblastiach si občan bude musieť priplácať.“

Teda,tak či tak to budé zlé však? Neznalosť základných ekonomických súvislostí u redaktoriek Pravdy (Gabriela Bachárová, Patricia Ďurišková) je neuveriteľná. Čo to znamená že niečo bolo zadarmo? Že sa to platilo z daní. Takže občan platil tak či tak. Výsledok? Pravda takmer denne prináša články o nedostatku peňazí v školstve, zdravotníctve, o rozpočtovom deficite, o zadĺženosti Slovenska atď. Ale ak strany navrhujú tie peniaze navýšiť (respektíve efektívnejšie ich využívať, čo individuálne poplatky podporujú), autorky kričia, že občania na to zase len doplatia. Kto to má teda platiť, ak tie služby používajú len a len občania? (Individuálne poplatky vedú aj k vyššej spravodlivosti, lebo platí ten, kto služby využíva.) Ak si to ľudia nezaplatia, budú mať zlé školy, vysokú korupciu, rady v nemocniciach. O tom ani slovo.

Materiál Pravdy si tiež úspešne protirečí. Najprv tvrdí, že pri vláde pravice čaká Slovákov drahší život, neskôr cituje makroanalytikov: “Podľa viacerých ekonómov občanov ani nečaká pokles reálnej mzdy - len prechodné spomalenie jej nárastu na ekonomicky udržateľnú úroveň.“ Rast reálnej mzdy podľa mojich vedomostí znamená lacnejší, nie drahší život. Takže jediní experti, ktorých reportérky oslovili, vyvracajú hlavné tvrdenie článku. Aj tak sa dá.

Tunel v FNM?: Pravda sa podobne ako SME pred pár dňami venuje policajnému vyšetrovaniu údajného tunelovania vo Fonde národného majetku za Mečiarovej vlády. Opäť raz sa nedozvieme, prečo tá informácie je práve teraz dôležitá: prelom vo vyšetrovaní, jeho ukončenie, nový svedok alebo len idú voľby? Článok tvrdí, že polícia sa odmieta vyjadrovať. Takže odkiaľ má Pravda informácie (okrem SME, ktorá za to ale kredit nedostane)? Jeden anonymný zdroj z FNM, čiže inštitúcie s jasnými politickými záujmami. Pravda cituje aj nejaké dokumenty, ktoré ani nepopisuje, a tak nie je jasná ich dôveryhodnosť. Navyše niektoré citované podozrenia nič nohovoria: že firma v nominálnej hodnote 109 mil. Sk bola predaná za 9 mil. Sk je podvod? Veď nominálna cena nemá nič spoločné s trhovou. Aj škody FNM sú v článku udávané rôzne. V úvode ide o „stovky miliónov korún.“ Tajomný zdroj už hovorí, že fond prerobil v operáciách s akciami „viac ako dve miliardy korún.“ Na záver hovorí tento zaiste dobre informovaný človek už o dlhoch k fondu „takmer 10 miliárd korún,“ ktoré ale v praxi sú už vlastne priamymi stratami. Reakcia hlavného obvineného, bývalého šéfa FNM Milana Reháka asi nie je pre čitateľov zaujímavá, a tak ju ani nedostanú. Veď je to jasné, nie?


gabriel // 11:49 AM


______________________

Monday, September 16, 2002:

Nevedomí voliči: Titulok článku Igora Stupňana v SME tvrdí, že “Voliči nevedia využiť preferenčné hlasy.” Hoci cituje dvoch expertov, ktorí takéto konštatovanie pripúšťajú, k faktu to má ďaleko. Čo ak voličov nikto z dolných poradí strán neoslovuje? Alebo strany propagujú len svoje špičky? Možno to voliči nevedia, ale možno preferenčné hlasy nemajú záujem využiť pre neznámych kandidátov. Možno naopak chcú posilniť postavenie toho ktorého politika vo vedení strany. Nakoniec žiadny volič ani len priestor v texte nedostal. Chýba aj zdroj údajov v tabuľke o využití preferenčných hlasov v minulých voľbách.

Citát dňa: Roman Krpelan v SME reportáži o Karolovi Martinkovi:

“To, z čoho Martinka financuje nákladný život v zahraničí, nie je žiadnou neznámou. Za vlády Vladimíra Mečiara dva roky riaditeľoval dnes už skrachovanej Devín banke a podvodom pri privatizácii piešťanských kúpeľov údajne spôsobil Fondu národného majetku škodu vo výške šesťstodva miliónov korún.“

Na Slovensku je to tak.

Čo urobili Orange a EuroTel?: “Maximum, aby odradili vážnych konkurentov od vstupu na slovenský trh,” informuje Mikuláš Gera v Pravde. Ako je definované to maximum? Kradli, podplácali, či aj niekoho tieto firmy pripravili o život? Autor vlastné subjektívne tvrdenie ničím, žiadnym citátom experta nepodporuje. Opäť raz zmiešavanie komentáru a správ v hlavnom článku dňa.

gabriel // 2:04 PM


______________________

Ešte k sobote, 14.septembra

Financovanie diaľnic: sa po voľbách zmení, tvrdí titulok
článku Jany Morháčovej v Pravde. Prečo? Lebo to sľubujú takmer všetky strany, píše autorka. Je zaujímavé, že novinári, ktorí pravidelne informujú ako politici neplnia sľuby, nemajú na druhej strane problém brať ich výroky ako fakt. Kto je teda naivní, voliči? Andrej Salner po pár dňoch podľa Pravdy zmenil zamestnanie, tentoraz by mal pôsobiť v “Inštitúte pre sociálne a ekonomické analýzy.” Tuším taký inštitút ani neexistuje, Salner tam určite nerobí: pracuje v SGI, Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť. V neposlednom rade autorka pravdepodobne porovnáva jablká s hruškami. Informuje nás, že “predchádzajúca Mečiarova vláda investovala do diaľnic 26 miliárd Sk. Súčasná vláda za štyri roky vyše 34 miliárd.” Keďže od roku 1995 sa ale ceny zvýšili o asi 60%, výdavky sa tak jednoducho nedajú porovnávať, nutné je ich prepočítať do tzv.stálych cien určitého roka ako základu. Napríklad ak sa tie výdavky na diaľnice prepočítajú do cien roku 2002, v rokoch 1995-98 boli tie výdavky 37,5mld Sk, kým za posledné štyri roky za asi 37mld Sk. Porovnanie hneď vyzerá trochu ináč, však? Aspoň na ekonomických stranách novín by mali byť pojmy bežné a stále ceny samozrejmosťou.

Politické strany vs kriminalita: Róbert Kadlečík v Pravde informuje o volebných programoch strán v oblasti kriminality. Prekvapujúco sa do článku, ako chce niekto riešiť kriminalitu, nedostalo žiadne číslo o úrovni a trendoch kriminality a jej objasnenosti na Slovensku (v tabuľke pri texte bez uvedenia zdroja je len číslo o počte odsúdených, kapacite väzníc a koľko štát stoja). Ak čitateľ nemá základné informácie o súčasnej situácii, ako má posudzovať návrhy na riešenie?

Politické strany vs šport: Ako výborný nápad pôsobí rozhodnutie pozrieť sa na vzťah strany-športovci-politika štátu k športu v športovej sekcii Pravdy. Škoda, že Marián Šimo sa len málo venoval jednotlivým koncepciám financovania športu.

Mediálna bomba na záver?: Igor Stupňan v spravodajskom článku SME konštatuje, že Vladimír Mečiar razí filozofiu “bomby” tesne pred voľbami (a že raz ju už využil). Hneď na to cituje samotného Mečiara:” Pokiaľ ide o bombové závery, nikdy sme tak nerobili.” Nik iný sa ku vzťahu HZDS-bomba nevyjadruje. O čom to teda autor hovorí? V závere článku sa asi dal trochu uniesť, keď popisuje, kde budú rôzne strany končiť svoje volebné kampane. Reklamu robí ale len SDKÚ v celom jednom odstavci, keď informuje, ktorí ich hostia vystúpia. Iné strany hostí nebudú mať?

gabriel // 1:30 PM


______________________


This site is powered by Blogger because Blogger rocks!

Weblog Commenting by HaloScan.com

"I always turn to the sports page first…. They record people’s accomplishments; the front page, nothing but man’s failure."
Earl Warren, former Chief Justice, US Supreme Court, 1968


Hlavny sponzor projektu:
INEKO

Podporuje:
Slovakia Online


O projekte

Listy Citatelov

Komentare

Linky

Kontakt
slovakpresswatch@hotmail.com
Archives
08/04/2002 - 08/11/2002 08/11/2002 - 08/18/2002 08/18/2002 - 08/25/2002 08/25/2002 - 09/01/2002 09/01/2002 - 09/08/2002 09/08/2002 - 09/15/2002 09/15/2002 - 09/22/2002 09/22/2002 - 09/29/2002 09/29/2002 - 10/06/2002 10/06/2002 - 10/13/2002 10/13/2002 - 10/20/2002 10/20/2002 - 10/27/2002 10/27/2002 - 11/03/2002 11/03/2002 - 11/10/2002 11/10/2002 - 11/17/2002 11/17/2002 - 11/24/2002 11/24/2002 - 12/01/2002 12/01/2002 - 12/08/2002 12/08/2002 - 12/15/2002 12/15/2002 - 12/22/2002 12/22/2002 - 12/29/2002 12/29/2002 - 01/05/2003 01/05/2003 - 01/12/2003 01/12/2003 - 01/19/2003 01/19/2003 - 01/26/2003 01/26/2003 - 02/02/2003 02/02/2003 - 02/09/2003 02/09/2003 - 02/16/2003 02/16/2003 - 02/23/2003 02/23/2003 - 03/02/2003 03/02/2003 - 03/09/2003 03/09/2003 - 03/16/2003 03/16/2003 - 03/23/2003 03/23/2003 - 03/30/2003 03/30/2003 - 04/06/2003 04/06/2003 - 04/13/2003 04/13/2003 - 04/20/2003 04/20/2003 - 04/27/2003 04/27/2003 - 05/04/2003 05/04/2003 - 05/11/2003 05/11/2003 - 05/18/2003 05/18/2003 - 05/25/2003 05/25/2003 - 06/01/2003 06/01/2003 - 06/08/2003 06/08/2003 - 06/15/2003 06/15/2003 - 06/22/2003 06/22/2003 - 06/29/2003 06/29/2003 - 07/06/2003 07/06/2003 - 07/13/2003 07/13/2003 - 07/20/2003 07/20/2003 - 07/27/2003 07/27/2003 - 08/03/2003 08/03/2003 - 08/10/2003 08/10/2003 - 08/17/2003 08/17/2003 - 08/24/2003 08/24/2003 - 08/31/2003 09/14/2003 - 09/21/2003 09/21/2003 - 09/28/2003 09/28/2003 - 10/05/2003 10/05/2003 - 10/12/2003 10/12/2003 - 10/19/2003 10/19/2003 - 10/26/2003 10/26/2003 - 11/02/2003 11/02/2003 - 11/09/2003 11/09/2003 - 11/16/2003 11/16/2003 - 11/23/2003 11/23/2003 - 11/30/2003 11/30/2003 - 12/07/2003 12/07/2003 - 12/14/2003 12/14/2003 - 12/21/2003 12/21/2003 - 12/28/2003 01/04/2004 - 01/11/2004 01/11/2004 - 01/18/2004 01/18/2004 - 01/25/2004 01/25/2004 - 02/01/2004 02/01/2004 - 02/08/2004 02/08/2004 - 02/15/2004 02/15/2004 - 02/22/2004 02/22/2004 - 02/29/2004 02/29/2004 - 03/07/2004 03/07/2004 - 03/14/2004 03/14/2004 - 03/21/2004 03/21/2004 - 03/28/2004 03/28/2004 - 04/04/2004 04/04/2004 - 04/11/2004 04/11/2004 - 04/18/2004 04/18/2004 - 04/25/2004 04/25/2004 - 05/02/2004 05/02/2004 - 05/09/2004 05/09/2004 - 05/16/2004 05/16/2004 - 05/23/2004 05/23/2004 - 05/30/2004 05/30/2004 - 06/06/2004 06/06/2004 - 06/13/2004 06/13/2004 - 06/20/2004 06/20/2004 - 06/27/2004 06/27/2004 - 07/04/2004 07/04/2004 - 07/11/2004 07/18/2004 - 07/25/2004 07/25/2004 - 08/01/2004 08/01/2004 - 08/08/2004 08/08/2004 - 08/15/2004 08/15/2004 - 08/22/2004 08/22/2004 - 08/29/2004 08/29/2004 - 09/05/2004 09/05/2004 - 09/12/2004 09/19/2004 - 09/26/2004 09/26/2004 - 10/03/2004 10/03/2004 - 10/10/2004 10/10/2004 - 10/17/2004 10/17/2004 - 10/24/2004 10/24/2004 - 10/31/2004 10/31/2004 - 11/07/2004 11/07/2004 - 11/14/2004 11/14/2004 - 11/21/2004 11/21/2004 - 11/28/2004 11/28/2004 - 12/05/2004 12/05/2004 - 12/12/2004 12/12/2004 - 12/19/2004 12/19/2004 - 12/26/2004 01/01/2006 - 01/08/2006TOPlist