Slovak Press Watch

Saturday, March 15, 2003:

Prílohy: Fakt sa mi páčia tie posledné prílohy v novinách, o Iraku v SME dnes a o EÚ v Pravde včera, škoda, že nie sú online. Ozaj dobrá práca.

Športka vs Tipos: Marián Šimo z Pravdy si spor tých dvoch naďalej všíma, opäť zaujato v článku s pôsobivým titulkom „
Ministerstvo vydiera a športový šéf to zle tají.“ Dôkazom na toto konštatovanie je tvrdenie toho športového šéfa Holka na zápisnici, na ktorej je aj jeho podpis. Novinár si nedal námahu overovať pravosť tej zápisnice. Inak je to tvrdenie proti tvrdeniu, a na to vydieranie ministerstvom financií tam nie je vôbec dôkaz.

Myslím si, že nie je náhoda, že športoví novinári nezvládajú takéto „ťažké“ témy (podobne nezvládnutý bol ružomberský basketbal v SME). Nároky na nich sú zrejme nižšie, nie sú takí dôležití, a keď sa potom raz za čas dostanú ku nejakej kauze, nedá sa to čítať.

Titulky v Pravde: sú dnes opäť super kreatívne:

Poslanci nechcú zrovnoprávniť gayov.“ Článok začína:

Aj napriek nesúhlasu KDH poslanci chcú v parlamente zmeniť Zákonník práce tak, aby vyslovene zakazoval znevýhodňovanie homo- a bisexuálnych zamestnancov.

Opozícia žiada Csákyho hlavu
V článku to žiada len Fico, ostatné opozičné strany, vrátane najväčšej, to odmietajú alebo rôzne podmieňujú.

Irak už Saddámovi neverí
V článku to akurát hovorí 1 (slovom jeden) Iračan, taxikár. A hovorí len za seba, nie za iných Iračanov.

Listy: Konštantín Čikovský z TRENDU sa vracia k mojej utorkovej odpovedi na jeho reakciu - išlo o moju kritiku faktu, že článok o denníku Pravda písala jej bývalá reportérka:

1. S tou poznámkou o tom, či to nemohol robiť niekto iný, si sa celkom trafil. Moja odpoveď: Sylvia ku nám prišla v septembri 2001, písala predovšetkým o médiách. Dvakrát sa odvtedy písal v TRENDE text, kde sa predpokladalo, že sa tam bude písať o Pravde dosť. Obidva som samozrejme písal aj ja. Teraz sa už zdalo, že nie je najmenší dôvod, aby to nerobil reportér, ktorý sa tým zaoberá najviac.
2. Napísať tri vety na vysvetlenie sa dá, ale iba teoreticky. To nie je kniha, to je novinový text.
3. Strach zo zaujatosti mal aj Alexej Fulmek, po vyjdení textu, pokiaľ viem, zobral svoje obavy späť. Snáď to tak pochopili aj v Pravde.
4. Napríklad tento text prečítali po reportérke ešte dvaja vedúci redaktori a aj šéfredaktor
.

Šéfredaktor TRENDU je tiež odchovaný na Pravde, pokiaľ viem...Ale to nie je podstatné. Minimalizovanie konfliktov záujmov funguje hlavne na minimalizovaní podozrení, konfliktov je predsa mnoho, ale len málo ich aj skutočne zneužíva. Je fajn, že to čítalo viac ľudí, a redakcia o konflikte záujmov aj uvažovala, ale ja ako čitateľ o tom vôbec nič neviem, lebo to nevidno. Ale ak si spomeniem na prepojenie pri čítaní článku, hneď mám podozrenie a o článku pochybnosti, čo asi TREND ani autorka vôbec nechceli. Následne vysvetľovať, že predsa my sme urobili všetko férovo - no to nikdy nie je veľmi presvedčivé (asi ako v prípade Jusko, NBS, Sibamac, Juskova manželka). Preto sa mi zdá to odhalenie závažného konfliktu čitateľom dopredu ako dobrá barlička pre dôveryhodnosť článku, pre každý prípad.

A že mal strach aj Fulmek – to bol predsa ďalší dobrý dôvod nasadiť iného reportéra. Teraz si môžem myslieť, že autorka potom trochu kompenzovala v otázkach či písaní článku v prospech SME...a už sa to vezie.
gabriel // 6:04 PM


______________________

Friday, March 14, 2003:

Falšovanie popradskej kávy: Branislav Sobinkovič z TRENDU napísal k tomu pekný článok. Sú tam spomenuté aj staršie prípady neférového konkurenčného boja.

PS Inak titulok z prvej stránky TRENDU „Dostanú letiská krídla: Štát nechce niesť bremeno financovania rozvoja letísk“ by som skôr čakal v Slove alebo Pravde, nie v business týždenníku...

Penzisti v STV: Mirka Horobová dnes v SME píše, že „v Bratislave v STV pracuje 70 dôchodcov“ no v stredu tvrdila, že „v bratislavskom štúdiu je 70 percent dôchodcov.“ Keďže v STV v Bratislave robí oveľa viac ako 100 ľudí, aspoň v jednom tvrdení je chyba. A tá si žiada opravu.

Podobne Vlado Gábor v Pravde píše, že EU kampaň bude pre vládu robiť aj agentúra Creo/Young&Rubicon. Myslím, že tá agentúra sa volá Creo/Young&Rubicam.

Hystéria Američanov: Minulý týždeň v sobotu Luboš Palata z Pravdy napísal z agentúrnych správ článok „Američania reagujú podráždene“:

„Úmerne s rastúcou pravdepodobnosťou skorého nasadenia jednotiek USA v Iraku sa začínajú množiť prípady podráždených reakcií amerických úradov na prejavy nesúhlasu s politikou Bushovej administratívy. Zámienkou k až hysterickým opatreniam býva často iba nápis na tričku.”

V článku sú ďalej popísané dva prípady, jeden sa stal v nákupnom stredisku, druhý v škole – pri oboch boli nosiči “provokatívnych” tričiek vykázaní von, v prvom prípade došlo aj k policajnému zadržaniu. Čo však Palata/agentúry nenapísali/nevedeli, že aspoň v tom prvom prípade šlo o legitímny postup. Internetový časopis Slate vysvetľuje, že nákupné strediská sú vo veľkej väčšine amerických štátov považované za súkromný priestor, a tak majiteľ má práve obmedziť prístup do nich podľa svojich pravidiel. Vôbec teda nejde o hysterické reakcie úradov, ale dodržiavanie zákonov. Podráždený bol možno majiteľ toho shopping mall, ale určite nie úrady.
gabriel // 2:47 PM


______________________

Thursday, March 13, 2003:

R.I.P. Zoran Djindjič: SME to má veľmi pekne urobené, analýzy, rozhovor, bezpečnosť našich top politikov. Pravda vidí hlavnú udalosť včerajška v odstupnom v STV, aj celkovo sa Srbsku venuje minimálne...

Kto si šetrí na penziu:Na penziu si šetrí 500-tisíc ľudí,“ hlása titulok SME na prvej strane. Zdá sa mi byť super nepodarený. Tých pol milióna ľudí je v doplnkových dôchodkových poisťovniach, o tom je aj celý článok. Ale ľudia si predsa šetria aj v kope iných bankových produktov, aj v akciách, nehnuteľnostiach atď. No a navyše si celá pracujúca populácia (cez 2mil.) šetrí na penziu povinne cez odvody.

Šport v SME: Dušan Zachar mi hlási aj dnes chyby v športovej sekcii SME. V tabuľke C-skupiny Ligy Majstrov (nie online) má Real Madrid zarátané len jedno víťazstvo namiesto dvoch. A v článku o zjazde žien vo finále SP je tvrdenie, že

“...Michaela Dorfmeisterová, ktorá skončila šiesta. Ak by bola siedma, patrilo by celkové víťazstvo v zjazde Götschlovej.”

tiež chybné, lebo tie dve by sa o víťazstvo delili.

Novinári a ekonómia: často spolu veľmi dobre nevychádzajú. Najprv slová Gabriely Kaliskej v Pravde, píšuc o návrhu nového Zákonníka práce:

“Zamestnávanie sa podľa odklepnutého návrhu určite zjednoduší. Či sa tým však jednoznačne naplní zámer znížiť nezamestnanosť, či naozaj klesne počet ľudí bez práce, je veľkou neznámou. Nevedno totiž, aký bude dôsledok ustanovenia, ktoré umožňuje jednému človekovi mať aj viacero úväzkov. Nebude takto jeden človek zaberať pracovné miesta ďalším, ktorí si prácu hľadajú? “

Nie nebude. Tento logický lapsus je v ekonómii nazývaný „lump of labor fallacy,“ teda chybný úsudok, že objem práce je fixný. Píše o tom aj prazákladná učebnica ekonómie od Samuelsona a Nordhausa. V skratke sa to dá vysvetliť aj testovaním dôkazov teórie: ak má Kaliská pravdu, zvyšovanie produktivity zamestnancov je zlé, lebo kradne prácu iným. Čím by sa teda niekto viac snažil, tým horšie pre ekonomiku, lebo berie prácu iným, a tak je vyššia nezamestnanosť. Ak sa ale pozrieme na USA či západnú Európu, kde sú pracovníci niekoľko násobne produktívnejší ako Slováci, ako si tam nevidno, že by polovica populácie bola na úradoch práce.

Druhým príkladom sú tvrdenia Petra Schutza v (spoplatnenom) článku v Domine fórum:

“Neexistuje výstižnejší indikátor korupcie, než nezmyselné ekonomické rozhodnutia... Nákup ľahkých vlakových súprav pre železnicu, ktorá má dlh 48 miliárd Sk, je nezmyselné rozhodnutie. Severná trasa diaľnice o desiatky miliárd nákladnejšia ako južná je nezmyselné rozhodnutie... A tak ďalej – na toto netreba nijaké vyšetrovanie, stačí elementárne uvažovanie.”

Tuším toto si vyžaduje predsa len trochu sofistikovanejšie uvažovanie. Nejde o to, že keď je vysoký dlh, tak sa nič nesmie kupovať. Záleží predsa na výnosnosti. Ak tie ľahké vlaky znížia náklady na prevádzku železníc aj potom, čo by sa zarátali náklady na ich kúpu, tak by tá kúpa nebola nezmyselná, skôr naopak. Analogicky fakt, že Slovensko je zadĺžené a že zavedenie súkromného piliera dôchodkovej reformy si vyžaduje dopredu miliardové investície nie je dostatočným argumentom proti „nezmyselnému“ druhému pilieru. A tie diaľnice – náklady sú jedna vec, prínos druhá. Bez prínosu hovoriť o nákladoch nemá zmysel. Severná trasa môže byť drahšia, ak tam chce ale cestovať aj väčšina ľudí (veľké ak), môže byť aj táto trasa výhodnejšia. Ak sú rozhodujúce len náklady, najlepšie je vôbec nestavať, však áno.

Oprava oprava oprava: Včera som sa poriadne sekol v poznámke o Miklošovom rozpočte. Jana Brondošová zo SME reaguje:

„Rast výdavkov v štátnom rozpočte sa zvykne porovnávať s rastom spotrebiteľských cien v príslušnom roku - teda s číslom 7,5 %. Po zohľadnení položky odvod do rozpočtu EÚ je rast výdavkov nižší ako predpokladaná priemerná miera inflácie v 2004.“

Presne tak. Takto očistený nárast výdavkov (dúfam, že teraz počítam dobre) je 4,9%. Šetrenie tak celkovo predstavuje okolo 7,5 miliardy Sk. Sorry za chyby a koment od veci.
gabriel // 4:54 PM


______________________

Wednesday, March 12, 2003:

Zveličenie dňa: Peter Kunder z Pravdy píše:

“Decembrové komunálne voľby v Bratislave boli zmanipulované. Jedna okrsková volebná komisia totiž uviedla do zápisnice nepravdivý výsledok.”

Počet voličov priemerného volebného okrsku v SR: do 1,000 voličov
Počet voličov v meste Bratislava: 360,000 (1998)

Alkohol po práci: Klaudia Jurkovičová zo SME napísala pekný článok o nelegálnom predaji alkoholu oceliarskym robotníkom v Košiciach.

Rozpočet 2004: Jeho základy včera predstavil minister financií Mikloš – cieľ je znížiť deficit verejných financií z 5,0 na 3,4% HDP. Jana Brondošová v SME píše:

”Verejnými financiami by sa malo budúci rok šetriť opäť prísnejšie. Ministerstvo financií navrhlo základné limity rozpočtovej politiky, ktorej hlavným cieľom je čo najviac znížiť deficit. Budú sa musieť znova škrtať výdavky.”

Ale ja tam vlastne žiadne škrty nevidím. Výdavky rastú o 8,5%, inflácia má byť 8,8%, takže tie celkové škrty sú super minimálne – v prepočte tak 740mil. Sk v rozpočte cez 300mld. A to nehovoriac na predpoklady viacerých analytikov, že inflácia bude tento rok tak do 8%, takže už vôbec by nešlo o škrty. Ten nižší deficit z veľkej časti príde sám od seba kvôli silnejšej ekonomike, nižšej dlhovej službe, ako to článok spomína – to sa prejavuje na vyšších príjmoch až o 12,1%. Tak kde je to šetrenie?? Rozpočet je vážna vec, ako to, že Miklošovi takéto vyhlásenia o "šetrení" u novinárov len tak prejdú??

Finále svetového pohára v Nórsku: SME preberá správu SITA o finále SP v alpskom lyžovaní s chybou, upozornil ma môj lyžiarsky korešpondent Dušan Zachar:

“Práve boj Eberhartera s Američanom Bodem Millerom o korunu najvšestrannejšieho zjazdára bude stredobodom pozornosti na zjazdovkách v Hafjelli (kĺzavé disciplíny) a Kvitfjelli (technické disciplíny)...”

Konanie tých disciplín je presne opačné, technické sú v Hafjelli a naopak.
gabriel // 2:46 PM


______________________

Tuesday, March 11, 2003:

Tlačová rada pracuje!: S akými výsledkami, to si môžete prečítať v jej výročnej správe. Hej, to je tá rada dozerajúca nad etikou našich printových médií.

Autoškoly a nehodovosť: Jozef Čavojec zo SME pripravil na túto tému výborný materiál, vrátane medzinárodného porovnania nehodovosti, regionálneho porovnania práce autoškôl či osobných skúseností vodičov. Akurát mi nesedí jeho východisko, ako to hovorí aj titulok „Nehôd je veľa – chyba je možno aj v autoškolách.“ Je nehôd veľa? Článok to nepodporuje. Tabuľka uvádzajúca medzinárodné porovnanie radí Slovensko do lepšej polovice. Áno, na obyvateľa tu je menej áut, na druhej strane sú horšie cesty aj staršie autá. No a keď to teda s nehodovosťou nie je také zlé, asi ani s autoškolami to katastrofa nebude. Nosným faktom pre článok sú teda tie rozdiely medzi okresmi v úspešnosti žiadateľov o vodičáky.

Cena ropy : Tomáš Velecký v SME správe o svetovej ekonomike s pomocou agentúrnych článkov píše:

„[Cena ropy] včera na amerických komoditných trhoch znovu prekročila hranicu 38 dolárov za barel. Postupne sa približuje k svojej rekordnej úrovni z obdobia vojny v Perzskom zálive v roku 1990, keď sa barel na medzinárodnom ropnom trhu predával po 41 dolárov.”

Už sa to tuším objavilo viackrát, tá zmienka o približovaní sa cene k roku 1990. Nie je to pravda. Nominálne teda áno, ale reálne -–po úprave americkej inflácie – je teraz cena aj po poslednom zvýšení stále ďaleko od úrovne maxima roku 1990 (pekne to vidno na grafe v strede článku z The Economist). A to je pre dopad na ekonomiku rozhodujúce (nehovoriac o tom, že svetová ekonomika je od ropy stále menej a menej závislá). Pre vyrovnanie rekordu by sa cena musela vyšplhať na asi 55 dolárov za barel. Takže prosím nestrašiť zbytočne.

Problémy v ruskej armáde:Pre šikanovanie zomierajú tisícky ruských vojakov,“ znie titulok článku Petry Procházkovej pre SME. V článku sa spomínajú čísla ministerstva (531 mŕtvych) i jednej mimovládnej organizácie (2 tisícky) za minulý rok, ale v oboch prípadoch to sú agregáty vrátane nehôd a samovrážd. Zďaleka teda nie je výpoveď titulku potvrdená. Podobne je s číslom 10,5 tisíca mŕtvych za posledné tri roky – o podiele šikanovanie nevieme vôbec nič. Hlavne, že nás niekto chce ohúriť s titulkom.

Použitie rezervy predsedu vlády: Peter Kunder z Pravdy píše, že bývalý premiér Mečiar a terajší Dzurinda využívali túto rezervu často na podporu sebe blízkych projektov. Mohol to byť veľmi dobrý článok. Chýbajú tam však reakcie oboch pánov, ako a podľa čoho sa rozhodovali atď. Okrem toho nerozumiem logike tvrdení, že

„Dzurinda vo volebnom roku 2002 poskytol 28 dotácií obciam. V 18 zvíťazil kandidát SDKÚ, prípadne koalície, v ktorej bola SDKÚ. Obce dostali spolu 5,5 milióna korún. V 9 prípadoch sa starostom stal nezávislý kandidát (obce spolu dostali 1,3 milióna), v jednej obci obstál kandidát SMK. Dotácia nešla ani do jednej obce, kde vyhral opozičný kandidát.”

No podľa mňa podstatné je, kto tam bol starostom pred voľbami, nie kto ich vyhral. Ibaže by dotácie šli až po voľbách, ale to asi autor nechcel povedať.

Listy: Redaktor TRENDu Konštantín Čikovský reaguje na moju sobotňajšiu výčitku o písaní článku o denníku Pravda bývalou jej novinárkou, ktorá je teraz už v TRENDe:

“Ak niekto píše 70 percent textov o marketingu a médiách, tak jednoducho nemôže stále písať o tom, kde predtým robil. Písať o hocakom médiu znamená byť latentne v konflikte záujmov. Napríklad preto, že sa v tej branži všetci poznajú, respektíve sú všetci tak trochu konkurenti. S poznámkou za textom "Autorka pracovala tri či štyri roky v denníku Pravda" by si čitateľ podľa mňa aj tak neporadil.”

No neviem, či Slovensko je také malé. Žeby už Sylvia Pálková pracovala vo väčšine slovenských médií? Asi nie.
Súhlasím, písať v novinách o iných novinách vždy prináša určitý konflikt (ale to isté platí pre politikov – čokoľvek robia zasahuje aj ich rodiny, kamarátov, bývalé firmy atď.). Ale dobrá odpoveď na tú latentnosť nie je „fajn, je to tu vždy, end of story,“ ale snažiť sa pokryť aspoň tie najväčšie konflikty – aj v politike (zákon o konflikte záujmov a iné normy), aj v médiách. A to sú konkrétne blízki príbuzní, spolupodnikatelia, bývalí zamestnávatelia. Hranica je vždy subjektívna, to je jasné. Podľa mňa písať o svojom bývalom zamestnávateľovi (a nepriznať to čitateľom) sa nepatrí, lebo to kompromituje štandardný odstup novinára od svojho subjektu. Ak mi niekto ponúkne dobrý argument, prečo robiť rozhovor so svojou mamou je nepatričné, ale robiť rozhovor so svojím ex-šéfom je ok, možno sa dám presvedčiť. Ale argument typu „vždy nejaký konflikt záujmov u nás existuje“ neberiem.
Že to čitatelia nemusia pochopiť je dobrá výčitka. Ja by som teda radil nepridať len jednu vetu, ale dve či tri. Prečo to robíme a čo tým chceme dosiahnuť. A o rok bude stačiť jedna veta. Čo by už noviny neurobili pre vyššiu dôveryhodnosť, však áno?

PS To naozaj nemohol ten článok robiť iný reportér?
gabriel // 4:11 PM


______________________

Monday, March 10, 2003:

Sociálne služby pre dôchodcov:Obce nechcú opatrovať starých ľudí,“ znie titulok Pravdy. Článok ale prezrádza, že opatrovateľské služby v skutočnosti väčšina obcí prevzala (304 zo 440 obcí v prešovskom kraji, 363 z 517 obcí v BB kraji, 229 z 249 obcí v trenčianskom kraji, 295 z 315 obcí v žilinskom kraji..).Výnimkou je len bratislavský kraj.

Kto vedie opozíciu: Igor Stupňan zo SME napísal dobrú analýzu súboja o vedenie parlamentnej opozície. Akurát ten materiál ako analýza nie je označený.

Hladný ako novinár: Richard Filipko zo SME napísal správu z rokovania strany ANO, je to vecný článok, hard news, ok. Ale je tam aj veta:

“..., hovoril predseda, keď po vyše dvaapolhodinovom sedení v zasadačke plnej chlebíčkov a pitia usmiaty vychádzal.”

Odpozorovanie detailov novinárom je vítaná vec, hlavne ak ten detail aj niečo hovorí k veci. Príkladom je opis, že Rusko bol po rokovaní usmiaty. Fajn. Ale čo ten úlet o sále plnej chlebíčkov a pitia? To iné strany rokujú vždy nasucho? Či ANO rokuje vždy nasucho, ale tentoraz to tak nebolo? Alebo novinárom nič neponúkli? Na mňa to pôsobí tak, že novinárovi strana ANO nie je pochuti, a tak keď už to inak nemohol napísať, aspoň sa snažil navodiť dojem, že sú to nenažranci a tak. Prosím, ale nie v spravodajskom článku.
gabriel // 3:27 PM


______________________


This site is powered by Blogger because Blogger rocks!

Weblog Commenting by HaloScan.com

"I always turn to the sports page first…. They record people’s accomplishments; the front page, nothing but man’s failure."
Earl Warren, former Chief Justice, US Supreme Court, 1968


Hlavny sponzor projektu:
INEKO

Podporuje:
Slovakia Online


O projekte

Listy Citatelov

Komentare

Linky

Kontakt
slovakpresswatch@hotmail.com
Archives
08/04/2002 - 08/11/2002 08/11/2002 - 08/18/2002 08/18/2002 - 08/25/2002 08/25/2002 - 09/01/2002 09/01/2002 - 09/08/2002 09/08/2002 - 09/15/2002 09/15/2002 - 09/22/2002 09/22/2002 - 09/29/2002 09/29/2002 - 10/06/2002 10/06/2002 - 10/13/2002 10/13/2002 - 10/20/2002 10/20/2002 - 10/27/2002 10/27/2002 - 11/03/2002 11/03/2002 - 11/10/2002 11/10/2002 - 11/17/2002 11/17/2002 - 11/24/2002 11/24/2002 - 12/01/2002 12/01/2002 - 12/08/2002 12/08/2002 - 12/15/2002 12/15/2002 - 12/22/2002 12/22/2002 - 12/29/2002 12/29/2002 - 01/05/2003 01/05/2003 - 01/12/2003 01/12/2003 - 01/19/2003 01/19/2003 - 01/26/2003 01/26/2003 - 02/02/2003 02/02/2003 - 02/09/2003 02/09/2003 - 02/16/2003 02/16/2003 - 02/23/2003 02/23/2003 - 03/02/2003 03/02/2003 - 03/09/2003 03/09/2003 - 03/16/2003 03/16/2003 - 03/23/2003 03/23/2003 - 03/30/2003 03/30/2003 - 04/06/2003 04/06/2003 - 04/13/2003 04/13/2003 - 04/20/2003 04/20/2003 - 04/27/2003 04/27/2003 - 05/04/2003 05/04/2003 - 05/11/2003 05/11/2003 - 05/18/2003 05/18/2003 - 05/25/2003 05/25/2003 - 06/01/2003 06/01/2003 - 06/08/2003 06/08/2003 - 06/15/2003 06/15/2003 - 06/22/2003 06/22/2003 - 06/29/2003 06/29/2003 - 07/06/2003 07/06/2003 - 07/13/2003 07/13/2003 - 07/20/2003 07/20/2003 - 07/27/2003 07/27/2003 - 08/03/2003 08/03/2003 - 08/10/2003 08/10/2003 - 08/17/2003 08/17/2003 - 08/24/2003 08/24/2003 - 08/31/2003 09/14/2003 - 09/21/2003 09/21/2003 - 09/28/2003 09/28/2003 - 10/05/2003 10/05/2003 - 10/12/2003 10/12/2003 - 10/19/2003 10/19/2003 - 10/26/2003 10/26/2003 - 11/02/2003 11/02/2003 - 11/09/2003 11/09/2003 - 11/16/2003 11/16/2003 - 11/23/2003 11/23/2003 - 11/30/2003 11/30/2003 - 12/07/2003 12/07/2003 - 12/14/2003 12/14/2003 - 12/21/2003 12/21/2003 - 12/28/2003 01/04/2004 - 01/11/2004 01/11/2004 - 01/18/2004 01/18/2004 - 01/25/2004 01/25/2004 - 02/01/2004 02/01/2004 - 02/08/2004 02/08/2004 - 02/15/2004 02/15/2004 - 02/22/2004 02/22/2004 - 02/29/2004 02/29/2004 - 03/07/2004 03/07/2004 - 03/14/2004 03/14/2004 - 03/21/2004 03/21/2004 - 03/28/2004 03/28/2004 - 04/04/2004 04/04/2004 - 04/11/2004 04/11/2004 - 04/18/2004 04/18/2004 - 04/25/2004 04/25/2004 - 05/02/2004 05/02/2004 - 05/09/2004 05/09/2004 - 05/16/2004 05/16/2004 - 05/23/2004 05/23/2004 - 05/30/2004 05/30/2004 - 06/06/2004 06/06/2004 - 06/13/2004 06/13/2004 - 06/20/2004 06/20/2004 - 06/27/2004 06/27/2004 - 07/04/2004 07/04/2004 - 07/11/2004 07/18/2004 - 07/25/2004 07/25/2004 - 08/01/2004 08/01/2004 - 08/08/2004 08/08/2004 - 08/15/2004 08/15/2004 - 08/22/2004 08/22/2004 - 08/29/2004 08/29/2004 - 09/05/2004 09/05/2004 - 09/12/2004 09/19/2004 - 09/26/2004 09/26/2004 - 10/03/2004 10/03/2004 - 10/10/2004 10/10/2004 - 10/17/2004 10/17/2004 - 10/24/2004 10/24/2004 - 10/31/2004 10/31/2004 - 11/07/2004 11/07/2004 - 11/14/2004 11/14/2004 - 11/21/2004 11/21/2004 - 11/28/2004 11/28/2004 - 12/05/2004 12/05/2004 - 12/12/2004 12/12/2004 - 12/19/2004 12/19/2004 - 12/26/2004 01/01/2006 - 01/08/2006TOPlist