Slovak Press Watch

Saturday, October 04, 2003:

Na hypotetické otázky neodpovedám: Neviem, kto tento prístup zaviedol na Slovensko, ale premiér Dzurinda sa k tomuto pravidlu snáď hlási najčastejšie. Ale naši politici to robia často: Ivan Šimko, Pavol Minárik ($) či Ľubomír Lintner, Ivan Gašparovič ($) či Ján Slota ($). Je to v poriadku?

Michael Kinsley z amerického magazínu Slate si myslí, že je to dosť čudný princíp, a novinári by na to nemali pristúpiť. Kinsley píše, že na hypotetické otázky z princípu neodpovedá aj mnoho amerických politikov a štátnych úradníkov, ako keby to bolo podobne dobré ospravedlnenie neodpovedať ako ochrana súkromia, národnej bezpečnosti a či obava pred právnymi následkami. Kinsley tvrdí, že hypotetické otázky sú základom v každej demokracii (ak budete zvolení, čo urobíte, s kým sa spojíte a s kým nie), a teda že politikom by to ako princíp nemalo prechádzať.

Kayova správa o Iraku: Neviem prečo, ale ani spravodajstvo SME ani Pravda nepíšu o časti správy inšpektorov hľadajúcich zbrane hromadného ničenia, ktoré hovorí toto:

We have discovered dozens of WMD-related program activities and significant amounts of equipment that Iraq concealed from the United Nations during the inspections that began in late 2002. The discovery of these deliberate concealment efforts have come about both through the admissions of Iraqi scientists and officials concerning information they deliberately withheld and through physical evidence of equipment and activities that ISG has discovered that should have been declared to the UN.

Ako upozorňuje pro-vojnový blogger Andrew Sullivan, už len tieto zistenia by stačili na spustenie vojny priamo cez rezolúciu OSN 1441, ktorá sľubovala vážne dôsledky, ak Saddám s inšpektormi OSN nebude spolupracovať na 100%.

Samozrejme doterajšie zistenia, že Irak nebol bezprostrednou hrozbou sú problémom pre vtedajšie tvrdenia Busha a Blaira a ich služieb, ale je to skôr ich domáci problém ako odpoveď na otázku, či vojna bola oprávnená alebo nie.
gabriel // 5:47 PM


______________________

Friday, October 03, 2003:

Basic math watch: Matúš Burčík z Pravdy píše hneď v prvej vete hlavného článku dňa:

Mikuláš Dzurinda využil aj neprítomnosť niektorých ministrov z KDH a SMK a vo vláde presadil odvolanie Jána Mojžiš z funkcie riaditeľa Národného bezpečnostného úradu.

Vo vláde je 16 hlasov, bez ministra obrany 15. Dzurindovi stačilo 8, tie aj mal. Bolo celkom jedno, či tam zvyšní ministri za KDH a SMK boli či nie. Dzurinda tam nemohol žiadnu neprítomnosť niekoho využiť.

Nárast miezd v prvom polroku: Jana Morháčová z Pravdy píše o mzdách v prvom polroku z dvoch štatistických zdrojov: firma Trexima a Štatistický úrad. Morháčová vôbec nevysvetľuje ich rozdielne metodiky, a z toho vyplýva chaos v celom článku. Trexima monitoruje hlavne veľké firmy (zhruba tri štvrtiny sú firmy nad 250 ľudí), ŠÚ SR všetky firmy nad 20 zamestnancov. Trexima hlása nárast (hodinových) miezd v prvom polroku o 3%, ŠÚ o 7,7% (mesačné mzdy). Problém je na strane Treximy, ktorá má malú a nereprezentatívnu vzorku. Napriek tomu Morháčová píše hlavný článok na základe údajov Treximy (pri zachovaní počtu pracovných hodín také veľké rozdiely nemôžu v raste byť).

Autorka tiež píše:

V regiónoch ako Myjava, Malacky, Senica, Pezinok sa zvýšili platy o 12 - 16 percent a rastom predbehli aj Bratislavu.... Takmer nijakú zmenu vo svojich výplatách za rok nepocítili zamestnanci veľkých podnikov v regiónoch okolo Humenného, pri Sobranciach, v Stropkove, Detve, Bánovciach nad Bebravou či Michalovciach. Výplaty v týchto regiónoch rástli najpomalšie na Slovensku - len o jedno až tri percentá v porovnaní s minulým rokom.

Podľa priloženej tabuľky v Myjave vzrástli mzdy o 6,0%, čo je menej ako v Bratislave...V Detve poklesli mzdy o 0,1%, čo je tiež mimo intervalu, o ktorom hovorí Morháčová.

A to najlepšie nakoniec: Morháčová v texte hlavného článku cituje aj názory na determinanty miezd celkovo aj v regiónoch Mareka Vagača z Centra pre hospodársky rozvoj. Je to môj kamarát zo sesterskej mimovládky Ľuboš Vagač, nie Marek. A podľa neho Morháčová s ním hovorila – pred niekoľkými mesiacmi. Z textu má však čitateľ dojem, že Vagač tie nové čísla videl a vyjadroval sa len teraz. Je to podľa mňa tiež podraz na ňom, pretože on mohol svoj názor korigovať a reagovať ináč, ak by tie nové čísla videl.

Aké budeme mať dôchodky: Po schválení dôchodkových zákonov vládou Tomáš Velecký zo SME píše:

Tí, ktorí takto začnú sporiť, dostanú celkový dôchodok od 53 do 58 percent z priemeru celoživotnej mzdy. Dnes je to podľa starého systému v priemere okolo 40 percent. Ten, kto sa do sporenia v kapitalizačnom pilieri nezapojí, bude mať po reforme nárok na vyše 50 percent z priemernej mzdy.

Bolo by dobré ľuďom povedať, že tie čísla o výške dôchodkov sú len veľmi hrubé odhady. Kapitalizačný pilier závisí hlavne od trhových výnosov, prvý pilier od výšky inflácie a miezd a politickej ochoty. Nie je to systém BMG, ale aj tak je v tom veľké možno. Len aby si to ľudia uvedomovali, že dôchodky nemajú garantované, a že nárok majú na dôchodok podľa istého vzorca, a to vôbec nie je o pomere k priemernej mzde (výnimkou je budúci rok, kde je garantovaných 50%).

Kolaps slovenského internetu: Čitateľ ma upozornil na stredajší článok Matúša Serdulu a Juraja Javorského v SME o hrozbe nefunkčnosti mnohých .sk stránok kvôli zanedbaniu preregistrácie majiteľmi stránok. Autori vôbec nespomínajú, že takýchto deadlinov bolo tento rok už niekoľko, a stále boli odsúvané. Okrem toho pri diskusii o ne/monopole nie je v článku žiadna reakcia firmy Euroweb.

Listy: Komentátor SME Peter Schutz reaguje na moju utorňajšiu výčitku zlého výpočtu splnenia návrhu odborárov vládou:

Veľmi som váhal, či použiť slovenskému ľudu a slovenským analytikom ťažko zrozumiteľnú iróniu. Takže som pre istotu ďalší odstavec začal - SARKAZMUS BOKOM. Pri Vašom vzdelaní Vám mohlo dôjsť, že 6000 myslím ako 75 percent z 8000... Už som Vám raz odpísal, že ráčte najprv čítať a potom písať. Ale ďakujem, ak taký glosátor ako Vy nestíha chápať, tak čo môžem čakať od pospolitého ľudu.

Na moju pripomienku, že tú iróniu tam vidím (že vláda sa vraj nedohodla, no pritom ustúpila), ale mám problém s výpočtom miery splnenia požiadavky – 75% by platilo len ak by doteraz bola minimálna mzda nula, a nie tých 5570Sk, Schutz odpovedal:

Irónia, možno presnejšie výsmech, je proste v tom, že 6080 je 75% toho, čo chceli. A dosiahli to bez dohody. Percentáž skutočného navýšenia ma ani nenapadlo počítať, takže je Vaša chyba, že ste mi podsunuli nejaký nezmyselný výpočet, aký som nemal ani v päte robiť.
gabriel // 3:17 PM


______________________

Thursday, October 02, 2003:

Kežmarok vs Stará Ľubovňa: Mirka Horobová zo SME napísala pekný článok o rozhodovaní poslancov zmeniť sídlo sociálneho úradu. Kontroluje (a vyvracia) argumenty navrhovateľky zmeny, poslankyne Sabolovej.

Mojžiš vs Dzurinda – čo hovoria zákony?: Už týždeň zúri spor kto akými informáciami/spisom má či nemá disponovať. Počuli sme obe strany, politikov aj hovorcov, len nie právnikov, ktorí by expertným vysvetlením mohli pomôcť. Konečne to urobil Matúš Burčík z Pravdy v rozhovore s jedným právnikom, čo bol aj pri príprave zákona o NBÚ či o utajovaných skutočnostiach. Fajn, máme názor jedného, spýtajme sa aj iných právnikov.

Bush a americká verejná mienka o Iraku: Miroslav Čaplovič z Pravdy nedávno kritizoval prezidenta Busha za dvojznačné a často zavádzajúce informovanie o spojení 9/11 a Iraku:

V stredu [17.9.2003] George Bush priznal, že...neexistujú žiadne dôkazy o prepojení bývalého Saddámovho režimu s teroristickou sieťou Al-Kajdá. Robil však v tejto súvislosti všetko, aby si nahnal vojnychtivé percentá verejnej mienky proti Iraku...Podarilo sa. Ešte teraz 69 percent Američanov verí rovnici Al-Kajdá+Irak=11.september 2001. Uverili Bushovým náznakom, ktorý dnes priznáva, že to bola len fatamorgána.

Nesúlad faktov a názorov mnohých Američanov je naozaj zaujímavý. Ale nakoľko závisí verejná mienka od vlády? A čo médiá, ktoré by mali zavádzanie zachytiť? A čo vnímanie médií Američanmi? Pekný článok v American Journalism Review rozoberá podrobnejšie tieto zdroje zlého vnímania faktov verejnosťou. Názor, že Američania podporovali vojnu v Iraku hlavne kvôli Bushovým výrokom sa v tomto svetle javí príliš zjednodušujúci a nepodložený.
gabriel // 3:09 PM


______________________

Wednesday, October 01, 2003:

Sociálne odvody po novom: sa nezmenia, píše v podčlánku Tomáš Velecký zo SME o dôchodkovej reforme:

Odvody do sociálneho systému sa nezmenia. Aj tí, ktorí sa zapoja do dôchodkovej reformy a na vlastný účet si budú odkladať dôchodkové úspory, budú do systému ďalej odvádzať 28 percent z platu.... Osem percent budú pracujúci odvádzať do invalidného fondu a po sprísnení podmienok na priznávanie invalidity by tieto odvody mala vláda znížiť. Po preklenutí prechodného obdobia by mali klesnúť aj platby do rezervného fondu (2 %).

Je tu kopa zlých údajov, dobre a správne to bolo spracované v SME minulý týždeň (chýba tam ale tá posledná zmena o extra 2% pre rezervný fond). Celkovo sociálne odvody klesnú kvôli presunu väčšiny zodpovednosti za PN-ky na zamestnávateľov. Odvody na dôchodky sa zmenia na 28,75%, no keďže sa zmenia aj vymeriavacie základy, nie je celkom jasné, či ide o zvýšenie alebo nie. Do invalidného fondu nepôjde osem, ale šesť percent. Do rezervného fondu pôjde 4,75%, nie 2% (tá posledná dohoda ministrov teda len pridala 2% k doterajšiemu plánu 2,75%).

Ako stavať cesty na Slovensku?: Katarína Začková z minulotýždňového TRENDU kritizuje veľkú prevahu výstavby asfaltových ciest nad betónovo-cementovými cestami u nás, na rozdiel od zahraničia:

Česko používa moderné betónovo-cementové povrchy už takmer tridsať rokov a môže začať porovnávať. Záver je jednoznačný. Vstupné investície sú možno o desať percent vyššie, ale prevádzkové náklady na hotovú infraštruktúru sú nižšie o polovicu.

Zástupcovia rezortu dopravy aj štátneho investora – Slovenskej správy ciest však tvrdia, že sa musia sústreďovať na diaľničný program, ktorý je finančne poddimenzovaný...Takéto uvažovanie štátneho investora pripomína nákup lacného tovaru, ktorý sa rýchlo kazí a nie je elegantný...


No a? Veď to môže byť celkom legitímna politika, keď nemáme na viac (trhové limity štátu na pôžičky), musíme si vystačiť s lacnejším produktom. Lacnejším pri stavbe, ale drahším pri údržbe, hovorí Začková. Fajn, ale nikde (ani len v hlavnom článku) neuvádza, koľko teda stojí taký kilometer cesty a koľko jeho údržba. Bez týchto čísel nie je vôbec záver jednoznačný, nech je údržba jedného druhu cesty aj desaťkrát lacnejšia.

Čiastočné spoplatnenie SME online: Podľa oznámenia budú archívne články staršie ako tri mesiace spoplatnené, podobne ako vybrané aktuálne veci do 6tej večera. To znamená aj pre SPW, že niektoré linky budú po čase bezplatne nedostupné.
gabriel // 3:18 PM


______________________

Tuesday, September 30, 2003:

Konflikt záujmov po floridsky: Floridský denník Tampa Tribune uverejnil od júla cez 30 článkov o environmentálnych problémoch jednej fabriky, takmer polovicu z nich z prvej strany. Iný floridský denník, St.Petersburg Times, minulý týždeň priniesol článok skúmajúci možný konflikt záujmov v Tribune – manžel managing editorky Tribune bol totiž minulý rok prepustený z tej fabriky. Žeby sa Tribune venovala problémom tej firmy aj kvôli tomu? Dvaja citovaní mediálni odborníci tvrdia, že hoci vzťah medzi týmito dvoma udalosťami nie je potvrdený, už len samotné možné vnímanie konfliktu záujmov malo viesť Tribune k jeho uverejneniu (Tribune to aj urobil zjavne ako reakciu na pripravovaný článok v Times).

Ktovie, kedy konkurencia na poli etiky zvíťazí nad falošnou kolegialitou našich novinárov, a podobné články vyjdú aj u nás. Je o čom.

PS Linka na články pôvodne cez Romenesko's blog.

Ako je to vlastne s našou finančnou situáciou: Štatistický úrad vydal minulý týždeň správu z reprezentatívneho prieskumu, kde sa pýtali ľudí na zmenu ich finančnej situácie za posledný rok. Pravda priniesla krátku správu TASR „Ľudia si myslia, že ich finančná situácia sa zhoršila“ (nie online), SME uverejnil správu TASR pod titulkom „Uskromniť sa mieni 62%.“ Dnes píše o prieskume Juraj Javorský v SME aj na prvej strane pod názvom „Ľudia sa po zdražení uskromnili.“ Všetky tieto titulky hovoria o niečom inom ako samotný prieskum – a zhodou okolností vykresľujú situáciu horšie, aká v skutočnosti podľa prieskumu je.

Po prvé, 51% ľudí z prieskumu tvrdí, že sa ich situácia nezhoršila (nezmenila alebo zlepšila), 48% hovorí o zhoršení. Ako sa dá z toho urobiť záver, že „ľudia si myslia, že ich finančná situácia sa zhoršila?? Pol na pol, nie?

Po druhé, podľa prieskumu sa síce mieni uskromniť 62%, ale nie všetkých respondentov, ale len z tých 48%, ktorým sa situácia zhoršila: 62% * 48% = 30% všetkých respondentov teda hovorí o plánovanom uskromnení sa. A tak aj tretí titulok je zavádzajúci (rovnaký problém má graf a popis k obrázku k článku) – navyše je v minulom čase, a to prieskum ani nezisťoval, ide o plány do budúcnosti.

Basic math watch: Komentátor SME Peter Schutz počíta, ako vláda vychádza v ústrety odborom:

Pokiaľ dnešné zasadnutie vlády potvrdí uznesenie z júla, tak od zajtra bude najnižší plat v národnom hospodárstve 6080 Sk. Vláda tak splní už druhú z požiadaviek odborov - zvýšenie minimálnej mzdy na 8100 Sk - na 75 percent.

Doteraz je minimálna mzda 5570Sk, návrh vlády je 6080, teda o 510Sk viac, pôvodný návrh odborárov bol 8100Sk, teda o 2530 viac. Splnenie požiadavky odborov je teda 510 / 2530 = 20%.

Nová správa MEMO98: Monika Žemlová zo SME má dobrý prehľad záverov monitoringu profesionalizmu a etiky elektronických médií mimovládnym MEMO98 aj s reakciami niektorých dotknutých redaktorov. Celá pôvodná správa je na stránke MEMO98.
gabriel // 2:41 PM


______________________

Monday, September 29, 2003:

Nové hlasovania o Mojžišovi vo vláde: Monika Žemlová zo SME cituje „kuloárne informácie“, že ministri Chmel a Zajac naposledy hlasovali proti svojmu svedomiu, a že teraz budú možno hlasovať inak. Čo tak zájsť po reakciu od, hmm, Chmela a Zajaca?

Pavol Varga a tender ministerstva obrany: Richard Filipko s redakčnou pomocou pripravil celkom dobrý backgroundový materiál o obvineniach v spornom tendri vznesených Pavlom Vargom v inzerátoch (obzvlášť fajn je uvedenie denníka SME, že na inzerát tiež narazil ale odmietol ho uverejniť). Čakal by som viac informácií čo za problémy s tendrom mal Úrad pre verejné obstarávanie, čo tam bolo za komisiu, reakcie neúspešných firiem a podobne, ale snáď to ešte príde.

PS Bol ten Pavol Varga strojcom kampane SDKÚ či nie? To by sa malo dať celkom ľahko skontrolovať. SME ako keby sa aj snažil to zistiť, pýtajú sa poslanca Vavríka, ten však vraví, že na centrálnej kampani nerobil, a.....a SME to z neznámych dôvodov vzdá.

Basic math watch: SME cituje správu TASR:

Stredoškolské vzdelanie má na Slovensku 85 percent populácie vo veku od 25 do 64 rokov, čo ho radí na štvrté miesto z krajín OECD. Prvé miesto patrí USA, kde má stredoškolské vzdelanie 88 percent občanov. Nasledujú Švajčiarsko s 87 percentami, Nórsko a Česká republika s 86 percentami, Slovensko a po ňom Japonsko s 83 percentami.

Tak asi to bude piate miesto.

Titulok dňa:Začína sa súd s vrahom Pasjača.“

Klasika, keď novinár (tentoraz SME) vie viac ako súd.

Politická ekonómia odškodnenia anti-fašistov (a iných): Eva Čobejová z Domina fórum napísala výborný článok mapujúci osud zákona o odškodnení ($) bojovníkov s fašizmom, od myšlienky odškodnenia, stanovísk ministerstiev až po poslancov v parlamente. Škoda, že novinári nepodrobujú takýmto analýzam mnohé iné zákony.

Clark, Irak a Biely dom: František Šebej z Domina fórum v článku o ohlásenej kandidatúre generála Clarka ($) na amerického prezidenta píše okrem iného:

Wesley Clark má však aj tri veľmi osobné slabé stránky. Matthew Continetti v týždenníku The Weekly Standard ich aj vymenúva. Tou prvou je Clarkova náchylnosť ku konšpiratívnym teóriám. Vyhlásil napríklad, že ho ľudia z Bieleho domu nabádali 11. septembra 2001, aby verejne označil prepojenie medzi útokmi na Svetové obchodné centrum a Saddámom. Neskôr hovoril o tom, že to boli ľudia z „kanadského think-tanku, ktorý sa venuje Blízkemu východu“, taký však v Kanade nie je. Nakoniec sa z toho vykľul Thomas Hecht, ktorý sám prevádzkuje montrealskú kanceláriu izraelského Beginovho a Sadatovho centra pre strategické štúdie. Ten volal Clarkovi, aby ho pozval na prednášku a spojenie medzi Saddámom a útokmi na Ameriku spomenul v rozhovore iba ako teoretickú možnosť. Clarka k ničomu nevyzýval.

Podľa Spinsanity, stránky venujúca sa etike mediálnych a politických debát, je však tento príbeh zavádzajúci a obvinenia Clarka z klamstiev nepodložené. Clark vraj nezmenil zdroj tlaku naň na spojenie 9/11-Irak, nehovoril o kanadskom think-tanku – Spinsanity to dokladá linkami na originálne zdroje. A predmet telefonátu s Hechtom stojí len na tvrdeniach ich dvoch, takže je nemožné z neho robiť závery, na aké Šebej (Continetti) navádzajú.

Možno by bolo dobré, keby Šebej uvádzal pri menách médií a novinárov, ktorých cituje, že ide o (neo)konzervatívcov, a teda ich analýzy Demokratov môžu byť jednostranné. Pre mnohých slovenských čitateľov meno the Weekly Standard nič nehovorí...Inak keď sme už pritom, Spinsanity sú Demokrati, hoci s celkom slušnou reputáciou pre nestrannosť.

Oprava: V prvej časti mojej stredajšej poznámky o pomoci pre automobilku PSA v Trnave som bol celkom mimo. Keďže cestu pre automobilku platí štát, ktorý zároveň vyberá dane, pre štátny rozpočet je nepodstatné, ako sa menia dane z prác na cestu, lebo sa to vráti tak či tak späť. Sorry za chybu, a ďakujem dvom čitateľom za vysvetlenie.
gabriel // 3:52 PM


______________________


This site is powered by Blogger because Blogger rocks!

Weblog Commenting by HaloScan.com

"I always turn to the sports page first…. They record people’s accomplishments; the front page, nothing but man’s failure."
Earl Warren, former Chief Justice, US Supreme Court, 1968


Hlavny sponzor projektu:
INEKO

Podporuje:
Slovakia Online


O projekte

Listy Citatelov

Komentare

Linky

Kontakt
slovakpresswatch@hotmail.com
Archives
08/04/2002 - 08/11/2002 08/11/2002 - 08/18/2002 08/18/2002 - 08/25/2002 08/25/2002 - 09/01/2002 09/01/2002 - 09/08/2002 09/08/2002 - 09/15/2002 09/15/2002 - 09/22/2002 09/22/2002 - 09/29/2002 09/29/2002 - 10/06/2002 10/06/2002 - 10/13/2002 10/13/2002 - 10/20/2002 10/20/2002 - 10/27/2002 10/27/2002 - 11/03/2002 11/03/2002 - 11/10/2002 11/10/2002 - 11/17/2002 11/17/2002 - 11/24/2002 11/24/2002 - 12/01/2002 12/01/2002 - 12/08/2002 12/08/2002 - 12/15/2002 12/15/2002 - 12/22/2002 12/22/2002 - 12/29/2002 12/29/2002 - 01/05/2003 01/05/2003 - 01/12/2003 01/12/2003 - 01/19/2003 01/19/2003 - 01/26/2003 01/26/2003 - 02/02/2003 02/02/2003 - 02/09/2003 02/09/2003 - 02/16/2003 02/16/2003 - 02/23/2003 02/23/2003 - 03/02/2003 03/02/2003 - 03/09/2003 03/09/2003 - 03/16/2003 03/16/2003 - 03/23/2003 03/23/2003 - 03/30/2003 03/30/2003 - 04/06/2003 04/06/2003 - 04/13/2003 04/13/2003 - 04/20/2003 04/20/2003 - 04/27/2003 04/27/2003 - 05/04/2003 05/04/2003 - 05/11/2003 05/11/2003 - 05/18/2003 05/18/2003 - 05/25/2003 05/25/2003 - 06/01/2003 06/01/2003 - 06/08/2003 06/08/2003 - 06/15/2003 06/15/2003 - 06/22/2003 06/22/2003 - 06/29/2003 06/29/2003 - 07/06/2003 07/06/2003 - 07/13/2003 07/13/2003 - 07/20/2003 07/20/2003 - 07/27/2003 07/27/2003 - 08/03/2003 08/03/2003 - 08/10/2003 08/10/2003 - 08/17/2003 08/17/2003 - 08/24/2003 08/24/2003 - 08/31/2003 09/14/2003 - 09/21/2003 09/21/2003 - 09/28/2003 09/28/2003 - 10/05/2003 10/05/2003 - 10/12/2003 10/12/2003 - 10/19/2003 10/19/2003 - 10/26/2003 10/26/2003 - 11/02/2003 11/02/2003 - 11/09/2003 11/09/2003 - 11/16/2003 11/16/2003 - 11/23/2003 11/23/2003 - 11/30/2003 11/30/2003 - 12/07/2003 12/07/2003 - 12/14/2003 12/14/2003 - 12/21/2003 12/21/2003 - 12/28/2003 01/04/2004 - 01/11/2004 01/11/2004 - 01/18/2004 01/18/2004 - 01/25/2004 01/25/2004 - 02/01/2004 02/01/2004 - 02/08/2004 02/08/2004 - 02/15/2004 02/15/2004 - 02/22/2004 02/22/2004 - 02/29/2004 02/29/2004 - 03/07/2004 03/07/2004 - 03/14/2004 03/14/2004 - 03/21/2004 03/21/2004 - 03/28/2004 03/28/2004 - 04/04/2004 04/04/2004 - 04/11/2004 04/11/2004 - 04/18/2004 04/18/2004 - 04/25/2004 04/25/2004 - 05/02/2004 05/02/2004 - 05/09/2004 05/09/2004 - 05/16/2004 05/16/2004 - 05/23/2004 05/23/2004 - 05/30/2004 05/30/2004 - 06/06/2004 06/06/2004 - 06/13/2004 06/13/2004 - 06/20/2004 06/20/2004 - 06/27/2004 06/27/2004 - 07/04/2004 07/04/2004 - 07/11/2004 07/18/2004 - 07/25/2004 07/25/2004 - 08/01/2004 08/01/2004 - 08/08/2004 08/08/2004 - 08/15/2004 08/15/2004 - 08/22/2004 08/22/2004 - 08/29/2004 08/29/2004 - 09/05/2004 09/05/2004 - 09/12/2004 09/19/2004 - 09/26/2004 09/26/2004 - 10/03/2004 10/03/2004 - 10/10/2004 10/10/2004 - 10/17/2004 10/17/2004 - 10/24/2004 10/24/2004 - 10/31/2004 10/31/2004 - 11/07/2004 11/07/2004 - 11/14/2004 11/14/2004 - 11/21/2004 11/21/2004 - 11/28/2004 11/28/2004 - 12/05/2004 12/05/2004 - 12/12/2004 12/12/2004 - 12/19/2004 12/19/2004 - 12/26/2004 01/01/2006 - 01/08/2006TOPlist