Slovak Press Watch

Saturday, October 18, 2003:

Cukor bol v poriadku: hlása titulok SME k článku Petra Csernáka:

„Cukor zo Štátnych hmotných rezerv, ktorý predávala spoločnosť Jednota, bol dostatočne kvalitný, tvrdí po analýze Štátna veterinárna a potravinová správa. Rovnaký výsledok mali i laboratórne testy, ktoré si objednala sama Jednota. „Budeme žalovať cukrovarnícky spolok,“ tvrdí predseda predstavenstva Jednoty Adrián Ďurček. Spolok vydal 2. októbra vyhlásenie, že v Jednote sa predáva nekvalitný špinavý cukor. O žalobe uvažuje aj Mlyn Šurany.“

Sám Csernák v tom nie je celkom nevinne: vyhlásenia spolku zobral za svoje a vo svojom článku v prvej vete vtedy čitateľom SME oznámil, že

„Na Slovensku sa opäť predáva starý a nekvalitný cukor.“

Odvody po novom: Andrea Hajdúchová a Barbora Tancerová zo SME popisujú pripravované zmeny v odvodoch a vzorovým prepočtom porovnávajú – „je výhodný starý, alebo nový systém.“ To všetko je fajn, ale ako mi to stále pripomína môj šéf v INEKO Eugen Jurzyca, všetky tie prepočty odvodov či daňových zmien nerátajú s dynamickými, na prvý pohľad neviditeľnými zmenami – ak je systém viac zásluhovejší (silnejšia väzba medzi platbami a výnosmi), ľudia majú aj vyššiu motiváciu pracovať a menšiu špekulovať a ukrývať aktivity v čiernej ekonomike. To prospieva ľuďom samým ako aj celej ekonomike. A práve nové systémy sa snažia tú zásluhovosť zvýšiť. Tie dynamické efekty sa strašne ťažko odhadujú, a preto ich novinári ľahko prehliadajú a píšu takmer všetky články len s prepočtami statickými. Že sa niečo ťažko odhaduje ale neospravedlňuje novinársku ignoráciu takýchto vplyvov.

PS V tom samotnom dnešnom prepočte v SME napríklad autorky vychádzajú z rovnakej hrubej mzdy. Vôbec nie je jasné, že po zmene bude rovnaká, veď celkové odvody pôjdu dole (hoci zamestnávatelia preberajú nemocenské platby) - podľa mňa vďaka konkurencii budú hrubé mzdy zvyšovať.

PPS Autorky si pri citovaní vyhlásenia Martina Chrena pletú zamestnávateľa so zamestnancom – to zvýšenie dôchodkových odvodov zo 6,4 na 7% je pre zamestnanca.
gabriel // 5:57 PM


______________________

Friday, October 17, 2003:

O zlých odhadoch: Richard Filipko zo SME rozoberá rozdielne nálady fanúšikov po dvoch rozdielnych zápasoch Púchova s Barcelonou.

„Predovšetkým je to neskúsenosť, v dôsledku ktorej sa niekedy ľudia správajú veľmi naivne,“ hovorí sociológ Ján Bunčák o upadaní do sebaklamu, ktorý je najviditeľnejší práve pri športe. Istú úlohu podľa neho zohráva okrem snívania aj hlad ľudí po úspechu... Sociológ hovorí, že to platí pre všetky sféry, nielen pre šport a fanúšikov. „Je to zlý odhad vlastnej sily a schopností. Často sa hovorí, že Slováci sa podceňujú. Lenže takisto sa aj preceňujú. Nevedia, kde sú – je to trošku dezorientovanosť, ktorá pramení z neskúsenosti.“

Škoda, že Filipko necitoval aj príklad svojho kolegu Jána Mikulu. Ten po prvom remízovom zápase v SME napísal:

Dá sa to !

Tréner Štefan Zaťko, ktorý ušil skvelý taktický korzet na hviezdy slávnej Barcelony, vyslovil po stretnutí 1. kola Pohára UEFA vo futbale vetu, ktorá charakterizuje našu mentalitu. Podľa neho Slovákom nie je vlastné čo len pomyslieť na čosi také, ako je pokorenie, alebo postup cez slávnu Barcelonu. Je to myslenie malých.
Dá sa to! Recept je jednoduchý, veď aj súperovi hráči sú ľudia z mäsa a kostí... Taktika a umenie chcieť, aká jednoduchosť na ceste k úspechu. A k tomu ešte športové šťastie... Bolo to na polovicu, na remízu. Zrodila sa, ale morálnym víťazom bol jasne Púchov. Zapudil slovenské myslenie malých.“


A teraz to po prehre vidí Mikula takto:

"Spláchnutí

Eufória, ktorá nastala po remíze Púchova s Barcelonou 1:1 v Trnave, bola obrovská, zašla však za realitu... Barcelona je, obrazne povedané, na inom poschodí ako náš futbal. Manažér Juraj Vengloš dodal, že neprehral Púchov, ale slovenský futbal. Teraz to bola prehra Matadoru, v inom by to bola prehra v belasom, žltočiernom alebo zelenožltom.
To je najkrutejšie konštatovanie po spláchnutí Púchova do kanála pod Nou Campom.“


No ale aby sme neodbočili od témy, tá naša mentalita malých...

Titulok dňa: „Americká adminisratíva chváli košické oceliarne“ v SME.

Adminičo? (online je to už opravené)

Debaty o rozpočte: Môj známy Jano Tóth z ING Bank napísal veľmi pekný komentár k návrhu nového rozpočtu na názorovej strane SME. Spomína aj médiá: vraj sa z pohľadu rozpočtu zaoberajú nepodstatnými sumami, ktoré ministerstvo financií technicky vyčlenilo „na diskusiu“. Výborný postreh, podporuje ho aj zmýšľanie ministra kultúry v rozhovore pre SME na inom mieste.

Zálohovanie PET fliaš: Gabriela Kaliská z Pravdy napísala väčší materál o pláne zaviesť zálohovanie fliaš ministerstvom životného prostredia. Obchodníci sú proti, zelení a ministerstvo za. Kaliská prvým nedáva slovo (len reprodukuje niektoré ich argumenty), druhým áno. To už prečo? Nikde v článku sa nespomínajú náklady na spotrebiteľov a obchodníkov. Kaliská spomína štúdiu obchodníkov o dopadoch zálohovania, priestor ale dáva len jej kritikom. Okrem toho píše, že zväz obchodu dostal na tú štúdiu od Recyklačného fondu „vyše 840 miliónov korún.“ To sranduje ten fond, zväz či novinárka?

Kaliská k téme napísala aj komentár podporujúci zálohovanie:

„...Zálohovanie PET fliaš určite nie je jednoduché.... Životné prostredie za to však stojí. Veď umelohmotné fľaše sa dnes povaľujú v lesoch, chránených územiach, v potokoch aj po uliciach. Pokiaľ totiž ľudia nemajú finančný motív, často sa ich zbavia hocikde. Niektorí ľudia sú už uvedomelejší a použité PET fľaše odhadzujú do kontajnerov či osobitných nádob. Za ich odvoz a následné uloženie na skládku či zničenie v spaľovni sa však platí. Zálohovaním by sa pre občana teda skončilo dvojité platenie. Po novom by totiž zaplatil len zálohu, ktorá sa mu vráti. Vyprodukuje menej odpadu, čo samosprávam zníži náklady na jeho odvoz. Ekonomický prospech však nesmie byť jediným motívom...“

Kaliská celkom ignoruje náklady ochodníkov na výber a skladovanie prázdnych fliaš, ako aj náklady spotrebiteľov (bezúročná pôžička obchodu, skladovanie). A teda žiadne dvojité platenie sa ani nemôže skončiť, za čisté životné prostredie sa platí tak či tak. V drahšom tovare či horších službách výmenou za čistejšie životné prostredie. Nič nie je zadarmo, to by už mohli vedieť všetci.

PS Pre Kaliskú mám návrh: komentár navrhujúci zálohovanie novín. Tiež sa dajú recyklovať, tiež špinia okolie, tiež sa väčšina vyhadzuje. Nech ľudia platia o 2Sk viac a staré noviny vracajú späť do stánkov. Už vidím, ako Kaliskú v Pravde a Perexe pochvália. Ak však platí jej logika na fľaše, platí aj na noviny.
gabriel // 4:37 PM


______________________

Thursday, October 16, 2003:

Titulok dňa:Z každej stovky v Horizonte sa vráti len sedem korún,“ hlása Pravda na prvej strane. Ako to vieme? V článku Milo Janáč píše:

„...Keby sa...teoreticky majetok spoločnosti aj podarilo predať, veritelia by z každej vloženej koruny uvideli necelých sedem halierov... Problematickejšie bude opätovné navrátenie sporného majetku... V prípade úspechu by veritelia mohli uvidieť takmer 19 halierov z každej vloženej koruny, teda 19 korún zo stovky.
Spomínané čísla sú však len teoretické, reálny výťažok bude známy až po uskutočnení predaja a doriešení spomínaných sporov... Koľko peňazí sa medzi vkladateľov napokon rozdelí, si tak ani v súčasnosti nik zo zainteresovaných odhadnúť netrúfa.“


Čo si netrúfajú zainteresovaní, trúfajú si nezainteresovaní, ako napríklad editor v Pravde. Načo tých chudákov vkladateľov zavádzať pochybnými titulkami, ako keby toho nemali už aj tak dosť.

NHL v STV: Richard Filipko zo SME pripravil materiál k rozhodnutiu STV kúpiť práva na 30 zápasov hokejovej NHL. Škoda, že sa okrem nárastu dopytu po NHL u nás nepozrel lepšie na opodstatnenosť vysielania tých zápasov vo verejnoprávnej televízii. Koľko tie práva na zápasy stoja? Čo iné by sa za také peniaze mohlo vysielať a ako porovnateľný by bol prínos? Čo tak spýtať sa súkromných televízií, že prečo oni o také vysielanie nemajú záujem? Možno že s tým dopytom to také horúce nebude.

Ideologický komentár týždňa: Marína Gálisová z Domina fórum napísala pozoruhodnú poznámku ($) ku zvoleniu Arnolda S. za kalifornského guvernéra:

„Najprv bol jeden neschopný guvernér. Potom prišlo jeho odstúpenie. A napokon vyhlásenie predčasných volieb. Nad slnečnou Kaliforniou sa zablyslo, keď do predvolebného boja vstúpil hrdina, akého sme vídali skôr na plátne....
Dnes je hrdina guvernérom a každý intelektuál, ktorý si váži sám seba, sa musí rozhorčovať... taký, ktorý sexuálne obťažoval ženy? A obdivoval Adolfa Hitlera?
Sexuálne obťažovanie je vážnym obvinením. V každej krajine okrem tej, ktorá si z nenarušiteľnosti sexuálneho územia urobila právnický biznis. ...Adolf Hitler by mohol byť kameňom úrazu. Teda ak by svalnatý guvernér prejavil na svojom novom pôsobisku čokoľvek z jeho spôsobov. Zatiaľ sa zdá, že Schwarzenegger nie je prívržencom posilňovania štátu....
Ale vážne. Všetko sa ukáže. Okrem toho, čo je už teraz jasné: najneschopnejším guvernérom Kalifornie „Schwarzie“ nebude. Ten sedel v kalifornskom kresle pred ním.“


Tak od začiatku. Bývalý „neschopný guvernér“ Davis nikde neodstúpil pred vyhlásením nových volieb, bol odvolaný až priamo v referende/voľbách. Prejsť námietku sexuálneho obťažovania len tým, že sa na súdoch často zneužíva, je čudné, keď sám Arnold priznal a oľutoval svoje nepatričné chovanie k ženám. A ešte čudnejšie je tvrdiť, že reči o obdive Hitlera sú nepodstatné, uvidí sa až pri výkone moci (hlavne, že treba kritizovať napríklad takého Fica za jeho reči..). No a na základe čoho môže byť jasné, že Arnold nebude horším guvernérom ako Davis?

PS Inak tie mediálne šumy o obdive Hitlera boli dosť skreslené (The New York Times k tomu uverejnil aj opravu). Arnold hovoril pred takmer 30 rokmi o obdive k tomu, že Hitler sa vypracoval z chudoby na vodcu a k jeho rečníckym schopnostiam, ale naopak ho kritizoval za jeho politiku.
gabriel // 3:21 PM


______________________

Wednesday, October 15, 2003:

Novinári ako sudcovia: Stáva sa to znova a znova, že novinári vyhlasujú za vinných ľudí, ktorí sú podľa vyšetrovateľov len hlavní podozriví. Marian Majer zo SME píše v článku s titulkom „Amerika súdi ostreľovačov. Bude objektívna?“:

"Americkí ostreľovači vlani zabili desať ľudí a minulý október po nich pátrala celá Amerika. Starší z nich, John Allen Muhammad, sa včera postavil prvý raz pred súd. Jeho osemnásťročného partnera Lee Malva začnú súdiť 10. novembra... Muhammad čelí obvineniam z vraždy a terorizmu, pričom pri uznaní viny čo i len v jednom z týchto bodov mu hrozí trest smrti."

Súd súdi podozrivých, nie ostreľovačov, inak by tam boli sudcovia zbytočne. Majer jedným dychom napíše, že Muhammad je jedným z ostreľovačov, a po chvíli hovorí, že je len obvinený. Podobne denník Pravda – ten cituje správu agentúry Reuters:

"Rok po desiatke smrteľných ostreľovačských útokov v okolí Washingtonu sa začal súdny proces s prvým z dvojice hlavných podozrivých. John Allen Muhammad, ktorému hrozí trest smrti, včera pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný. Súd asi potrvá šesť týždňov."

Veľmi dobre. A titulok Pravdy?: „Americký snajper nepriznáva vinu.“

PS Pre porovnanie tu je ukážka titulkov rôznych periodík v angličtine, z ktorých takmer všetky hovoria o podozrivom ostreľovačovi (a o súdnom prípade ostreľovačov, kde teraz súd súdi prvého podozrivého).

Pravidlá SPW: V poslednom čase pribudlo na tejto stránke čitateľov, takže len pripomínam pravidlá: $ znamená, že linka je na platený článok. Linky na články Pravdy sú platné len v bežnom týždni (teda od posledného pondelka), lebo online verzia denníka sa postupne točí na rovnakých adresách každý týždeň. Staršie linky SME a TRENDU z archívu sú už väčšinou spoplatnené, podobne ako celé Domino.

Listy sú vítané a v prípade výberu publikované automaticky (pokiaľ si pisateľ výslovne nežiada inak, čo sa bežne stáva). Vítané sú aj tipy na príspevky. Aj tie uverejňujem aj s menom autora pokiaľ nie som požiadaný o opak (čo sa tiež bežne stáva).

PS Podobne ako to robia novinoví komentátori, aj ja sa stretávam ohľadom svojej práce z času na čas s ľuďmi z politiky, biznisu, ako aj priamo s novinármi, vrátane tých, o ktorých píšem. Pomáha mi to v mojej práci ohľadom žurnalistickej praxe. Druhou stranou stretávania (vrátane emailových kontaktov) je riziko následnej menšej nezávislosti pri hodnotení tlače. Zatiaľ som sa rozhodol nezverejňovať svoje stretnutia (pokiaľ nie sú na nejakej oficiálnej pôde), ale ak by sa mnohým čitateľom zdalo, že zverejňovanie mojich kontaktov by bolo prínosom, rád toto rozhodnutie prehodnotím po zvážení nových argumentov. Čo zverejňujem a budem zverejňovať v každom prípade sú moje relevantné rodinné, kamarátske, zamestnanecké či obchodné väzby.
gabriel // 3:07 PM


______________________

Tuesday, October 14, 2003:

Keď sa robí žurnalistika transparentne: Milan Hošek a Martin Vavřinek z TRENDU napísali analýzu jedného obchodu s akciami Reštitučného otvoreného fondu – podľa nich na úkor jeho podielnikov. Pod článkom (nie online) dostane čitateľ upozornenie o konflikte záujmov:

"(Reportér Milan Hošek je podielnik Reštitučného otvoreného fondu.)"

Teda keď sa chce, dá sa aj u nás písať transparentne, a s čitateľom aj komunikovať. Konflikt záujmov tam samozrejme ostáva, ale redakcia nám oznamuje, že si ho uvedomuje a snaží sa ho minimalizovať (jeho zverejnenie, spoluautorom článku je šéfredaktor).

PR akcia na utorok: SME uverejňuje
stručne správu TASR:

Amslicu patrí na trhu druhé miesto

BRATISLAVA – Životná poisťovňa AMSLICO AIG Life hospodárila za prvých šesť mesiacov s hrubým ziskom 134,5 milióna korún. Výška celkového predpísaného poistného prekročila 1,6 miliardy. Na poistných udalostiach vyplatilo v prvom polroku AMSLICO viac než 189 miliónov. Za prvé dva štvrťroky tohto roku presiahol podiel na trhu životného poistenia 18 percent, čím poisťovni patrí druhé miesto. (tasr)


Celkom chýba kontext správy. Aký bol zisk a podiel na trhu pred rokom, aký je teda vývoj firmy? A kto je na trhu prvý či tretí?

SME to aspoň prebralo z TASR, nie z PR agentúry či tlačového odboru firmy. Pre ilustráciu článkov, ktoré vyzerajú presne ako produkty PR agentúry zastupujúcej Amslico, odporúčam pozrieť si dnešné články v Národnej Obrode

„...Prioritou investičnej stratégie spoločnosti... je bezpečne umiestniť zverené finančné prostriedky klientov, a to tak, aby sa dosiahol adekvátny výnos. Tým AMSLICO AIG Life zároveň prispieva aj k podpore slovenskej ekonomiky....“

alebo v Hospodárskych novinách

„...Amslico AIG Life... svoje služby ponúka prostredníctvom 41 agentúr, ako aj s pomocou sprostredkovateľov a viacerých brokerských partnerov. Poisťovňa je členskou spoločnosťou American International Group, Inc. (AIG), ktorá podľa trhovej hodnoty patrí v súčasnosti k najväčším poisťovacím a finančným inštitúciám. Jej služby sú pravidelne hodnotené najvyšším ratingom ratingovými spoločnosťami Standard & Poor's a Moody's.“

Yeah yeah yeah. Tak toto už v žiadnom prípade nie je žurnalistika.
gabriel // 3:21 PM


______________________

Monday, October 13, 2003:

Čo sa deje s dlhmi v zdravotníctve?: Všetky správy, čo som videl o stave zadlženia zdravotníctva v prvom polroku, opakujú jedno a to isté – ako o tom píše aj titulok v TRENDE: „Dynamika rastu zdravotníckeho dlhu sa spomalila.“ Žiadny novinár neposkytol dôkaz, podobne ako ani článok Zuzany Horníkovej:

„Rast zadlženosti slovenského zdravotníctva sa v prvom polroku tohto roka spomalil. Ku koncu júna dosiahla výška záväzkov po lehote splatnosti 27,9 miliardy korún, keď od januára stúpla o 3,2 miliardy korún. Nárast je to takmer o tretinu nižší, ako predpokladal rezort zdravotníctva.“

Aha, takže rast dlhov je nižší oproti očakávaniam ministerstva. Či boli očakávania o zvýšenej či zníženej dynamike sa už nedozvieme. Ale to je kľúčové na poznanie, čo sa to vlastne s dlhom deje. Ak čakám, že sa dlh zrazu zdesaťnásobí, nie je žiadny problém ohlasovať úspech – nárast pod očakávania... Inak podobne pochybný je samotný materiál ministerstva zdravotníctva, z ktorého sa tiež nedá doterajšia dynamika zistiť (chýba nárast dlhov za prvý aj druhý polrok 2002).

PS V staršom materiáli ministerstva sa píše, že dlh za celý rok 2002 narástol o 2 miliardy, respektíve o 3,3mld Sk ak odrátame vplyv oddlženia z privatizácie. A za prvý polrok vraj narástol dlh „len“ o 3,2mld. Ako to vlastne je s tou dynamikou?

Ako nerobiť reportáž o policajnom vyšetrovaní: Pekná case study z Columbia Journalism Review o malej televízii v americkej Virginii, ktorá doplatila na svoju amatérskosť: opakovane nepravdivo obvinila istého muža, že prechovával u seba drogy. Televízia odmietla uverejniť opravu, a tak to dal ten človek na súd. Výsledkom bolo prvostupňové rozhodnutie súdu proti TV za 10 miliónov dolárov za ohováranie (prípad smeruje na Najvyšší súd).

Naši vs západní novinári: V reakci na jeden článok v Domine fórum píše Radoslav Tomek, spolupracovník svetovej agentúry Bloomberg News svoj názor na našu žurnalistiku ($):

"Západná žurnalistika – na rozdiel od slovenskej – dôsledne odlišuje spravodajstvo od komentára... Slovenskí novinári sa od svojich západných kolegov stále majú čo učiť. Denne čítam všetky slovenské mienkotvorné noviny a stále mám problém nájsť niečo, čo by som mohol sumarizovať pre náš servis. Často v ich článkoch chýba dôležitý citát, ktorý by správe dodal hodnovernosť. Najmä domáce politické spravodajstvo je plné subjektívnej interpretácie faktov."

Veru tak.
gabriel // 2:44 PM


______________________


This site is powered by Blogger because Blogger rocks!

Weblog Commenting by HaloScan.com

"I always turn to the sports page first…. They record people’s accomplishments; the front page, nothing but man’s failure."
Earl Warren, former Chief Justice, US Supreme Court, 1968


Hlavny sponzor projektu:
INEKO

Podporuje:
Slovakia Online


O projekte

Listy Citatelov

Komentare

Linky

Kontakt
slovakpresswatch@hotmail.com
Archives
08/04/2002 - 08/11/2002 08/11/2002 - 08/18/2002 08/18/2002 - 08/25/2002 08/25/2002 - 09/01/2002 09/01/2002 - 09/08/2002 09/08/2002 - 09/15/2002 09/15/2002 - 09/22/2002 09/22/2002 - 09/29/2002 09/29/2002 - 10/06/2002 10/06/2002 - 10/13/2002 10/13/2002 - 10/20/2002 10/20/2002 - 10/27/2002 10/27/2002 - 11/03/2002 11/03/2002 - 11/10/2002 11/10/2002 - 11/17/2002 11/17/2002 - 11/24/2002 11/24/2002 - 12/01/2002 12/01/2002 - 12/08/2002 12/08/2002 - 12/15/2002 12/15/2002 - 12/22/2002 12/22/2002 - 12/29/2002 12/29/2002 - 01/05/2003 01/05/2003 - 01/12/2003 01/12/2003 - 01/19/2003 01/19/2003 - 01/26/2003 01/26/2003 - 02/02/2003 02/02/2003 - 02/09/2003 02/09/2003 - 02/16/2003 02/16/2003 - 02/23/2003 02/23/2003 - 03/02/2003 03/02/2003 - 03/09/2003 03/09/2003 - 03/16/2003 03/16/2003 - 03/23/2003 03/23/2003 - 03/30/2003 03/30/2003 - 04/06/2003 04/06/2003 - 04/13/2003 04/13/2003 - 04/20/2003 04/20/2003 - 04/27/2003 04/27/2003 - 05/04/2003 05/04/2003 - 05/11/2003 05/11/2003 - 05/18/2003 05/18/2003 - 05/25/2003 05/25/2003 - 06/01/2003 06/01/2003 - 06/08/2003 06/08/2003 - 06/15/2003 06/15/2003 - 06/22/2003 06/22/2003 - 06/29/2003 06/29/2003 - 07/06/2003 07/06/2003 - 07/13/2003 07/13/2003 - 07/20/2003 07/20/2003 - 07/27/2003 07/27/2003 - 08/03/2003 08/03/2003 - 08/10/2003 08/10/2003 - 08/17/2003 08/17/2003 - 08/24/2003 08/24/2003 - 08/31/2003 09/14/2003 - 09/21/2003 09/21/2003 - 09/28/2003 09/28/2003 - 10/05/2003 10/05/2003 - 10/12/2003 10/12/2003 - 10/19/2003 10/19/2003 - 10/26/2003 10/26/2003 - 11/02/2003 11/02/2003 - 11/09/2003 11/09/2003 - 11/16/2003 11/16/2003 - 11/23/2003 11/23/2003 - 11/30/2003 11/30/2003 - 12/07/2003 12/07/2003 - 12/14/2003 12/14/2003 - 12/21/2003 12/21/2003 - 12/28/2003 01/04/2004 - 01/11/2004 01/11/2004 - 01/18/2004 01/18/2004 - 01/25/2004 01/25/2004 - 02/01/2004 02/01/2004 - 02/08/2004 02/08/2004 - 02/15/2004 02/15/2004 - 02/22/2004 02/22/2004 - 02/29/2004 02/29/2004 - 03/07/2004 03/07/2004 - 03/14/2004 03/14/2004 - 03/21/2004 03/21/2004 - 03/28/2004 03/28/2004 - 04/04/2004 04/04/2004 - 04/11/2004 04/11/2004 - 04/18/2004 04/18/2004 - 04/25/2004 04/25/2004 - 05/02/2004 05/02/2004 - 05/09/2004 05/09/2004 - 05/16/2004 05/16/2004 - 05/23/2004 05/23/2004 - 05/30/2004 05/30/2004 - 06/06/2004 06/06/2004 - 06/13/2004 06/13/2004 - 06/20/2004 06/20/2004 - 06/27/2004 06/27/2004 - 07/04/2004 07/04/2004 - 07/11/2004 07/18/2004 - 07/25/2004 07/25/2004 - 08/01/2004 08/01/2004 - 08/08/2004 08/08/2004 - 08/15/2004 08/15/2004 - 08/22/2004 08/22/2004 - 08/29/2004 08/29/2004 - 09/05/2004 09/05/2004 - 09/12/2004 09/19/2004 - 09/26/2004 09/26/2004 - 10/03/2004 10/03/2004 - 10/10/2004 10/10/2004 - 10/17/2004 10/17/2004 - 10/24/2004 10/24/2004 - 10/31/2004 10/31/2004 - 11/07/2004 11/07/2004 - 11/14/2004 11/14/2004 - 11/21/2004 11/21/2004 - 11/28/2004 11/28/2004 - 12/05/2004 12/05/2004 - 12/12/2004 12/12/2004 - 12/19/2004 12/19/2004 - 12/26/2004 01/01/2006 - 01/08/2006TOPlist