Slovak Press Watch

Saturday, October 30, 2004:

Príspevok do českých Zlodějín: Čitateľ z jednej z agentúr ma upozornil na včerajší hlavný článok Hospodárskych novín Rozpočet: Rezorty sa predbiehajú v kuriozitách.“ Je o podrobných cieľoch rezortov v plánovaní rozpočtov na budúci rok. Na tú istú tému ale už mal hlavný článok denník SME, a to ešte 18.10., HN (Jančík, Tettinger) sa ale tvária, že tému objavili oni.
gabriel // 5:42 PM


______________________

Thursday, October 28, 2004:

Autá vs. zvieratá: Ján Tribula z TV Markíza burcuje za výstavbu plotov pri diaľniciach, aby sa zabránilo kolíziám ("Zvieratá..."):

„Zvieratá na našich cestách majú v tomto roku na svedomí vyše 1600 dopravných nehôd. K najtragickejším kolíziám dochádza najmä na diaľniciach. Vyriešiť tento problém by mohlo oplotenie okolo diaľnic. Cestári to ale odmietajú.
...
Toto sú zábery spred dvoch rokov. Luxusné Audi A8 sa na diaľnici zrazilo s diviakom. Dvaja mladí ľudia uhoreli v aute. Tento rok síce nezahynul nikto, no škody sa šplhajú do závratných výšok.

Zvieratá na cestách
január- september 2004 - dopravných nehôd 1 611
Škody 77 000 000 Sk
Zranených 42 osôb
Zdroj: Prezídium PZ“


Kým celý príspevok je o diaľniciach, Tribula má tvrdé čísla za „cesty,“ z čoho diaľnice tvoria minimum. Dochádza k najtragickejším kolíziám na diaľniciach? Dôkaz (porovnanie diaľnice/nediaľnice) divák nedostane, len príklad nehody spred dvoch rokov. Škody sú vysoké, ale koľko z toho je na diaľniciach?

Boj s časom: Hlásateľ STV uviedol príspevok ("Bez tepla...") o neplatičoch takto:

"Bez tepla a bez vody ostala časť Rómov na košickom Luníku IX. Bytový podnik im zavrel prívody pre obrovský dlh, ktorý sa hromadí už niekoľko rokov."

Reportér Stano Lažo o niekoľkých rokoch nevie:

"Bez tepla a vody sú obyvatelia unimobuniek, ktoré na jar postavili pre bezdomovcov. Za osem mesiacov ich nájomníci vyrobili dlh cez milión korún.
...
Mesačné nájomné je v unimobunkách 5000 korún.“


Lažo ani neuviedol, o koľko ľudí vlastne ide. A to nájomné nie je náhodou vysoké, to sú v strede mesta? Koho napadlo dať bývalých bezdomovcov do takého luxusu?
gabriel // 5:52 PM


______________________

Wednesday, October 27, 2004:

Macko Uško za redaktora Pravdy: „Bush? Kerry? Radšej Homer Simpson!“ hlási titulok článku od Miloslava Surgoša, momentálne exkluzívne v USA sledujúci atmosféru pred voľbami. Pravda z reportáže zdôrazňuje správu (vrátane upútavky na prvej strane), ktorú si ľudia môžu prečítať kdekoľvek s prístupom na internet. Cool. Miloslav Surgoš píše:

„Američania milujú prieskumy verejnej mienky a aby sa dostalo na každého, v niektorých vyhráva Bush a v iných zase Kerry. Dôležitý je však tretí prieskum - ak by kandidoval Homer Simpson, populárna kreslená postavička, Bush i Kerry by mohli o Bielom dome akurát tak snívať.“

Surgoš musí mať na mysli prieskum, o ktorom v pondelok informovala agentúra Reuters, a potom kopa iných médií. Nešlo o prieskum ale o nereprezentatívnu anketu, nehlasovali Američania ale Briti, a nevyberali Simpsona proti Bushovi či Kerrymu ale najvhodnejšiu televíznu postavu na post prezidenta.

Kto má najhorších EÚ korektorov/editorov?:: „Barosso europoslancov včera neobmäkčil,“ hlási SME na prvej strane. Za posledný mesiac sa podľa Slovakia Online médiá pomýlili dvakrát v mene dezignovaného šéfa EÚ komisie Barrosa. Tak ako dnes, aj 1.10 to bol denník SME, (r) na 2. strane:

„...predseda komisie José Barosso si myslí, že Turecko ešte nie je na členstvo pripravené.“

Janík naďalej publikuje v NO:: Možno vedenie Národnej Obrody ešte stále skúma skutočný pôvod rozhovorov s Gorbačovom a Jaruzelským, možno overuje desiatky iných exkluzívnych rozhovorov od Janíka, prípadne zvažuje zodpovednosť ľudí, čo Janíkove texty do novín pustili. A kým dajú čitateľom a verejnosti odpoveď, čo tak postaviť predbežne Janíka mimo služby a nedávať mu naďalej v novinách priestor? Aký asi môže mať čitateľ pocit pri čítaní jeho článkov?

Keď ide o vážne podozrenia pri politikoch (Bielik, Mráz), médiá volajú po etike a slušnosti a pozastavení funkcií tých politikov. Ale keď ide o podozrenia na podvody samotných strážcov demokracie (SME - Grassmeier, NO – Janík), tak to už akosi neplatí.
gabriel // 6:33 PM


______________________

Tuesday, October 26, 2004:

Snaha migrantov a polície: Miro Chovanec ma upozornil na správu TASR, dnes ju uverejnila aj Pravda:

„Počet nelegálnych migrantov snažiacich sa dostať na územie Slovenska oproti minulému roku klesol. Za deväť mesiacov tohto roka polícia zadržala 6 199 nelegálnych migrantov, pričom za rovnaké obdobie roku 2003 to bolo až 8 375. Podľa polície sa darí znižovať počet osôb, ktoré sa pokúsia nelegálne vstúpiť na Slovensko, čo je dané aj nepriepustnosťou hranice a zvýšenou kontrolou.“

Možno ten počet migrantov klesol, možno je polícia menej efektívna. Napísať názor polície je fajn, vydávať ho bez ďalších dôkazov za fakt je naivita.

Lacnejšie a socialistickejšie?:České aj rakúske diaľnice sú lacnejšie,“ hlási hlavný titulok SME. Peter Csernák a Daniel Cveček píšu:

„Jazdiť po diaľnici je na Slovensku drahšie ako v mnohých iných štátoch. Ročná známka pre osobné autá by mala stáť od januára 1100 korún. Ak sa ministerstvu dopravy podarí presadiť zvýšenie cien diaľničných známok od budúceho roka, tak v prepočte na jeden kilometer budú naše diaľnice drahšie ako v Česku či vo Švajčiarsku.
Pri kúpe ročnej známky vyjde na Slovensku jeden kilometer diaľnice 3,50 Sk. V Česku je to niečo vyše dvoch korún, v Rakúsku necelé dve koruny a vo Švajčiarsku len 80 halierov.“


A reč je ďalej o tom, že možno výstavba diaľnic je drahá. Ak je ale dôraz na nákladnosť výstavby, tak je lepšie sa pozrieť rovno na náklady na kilometer diaľnice reliéfne porovnateľného úseku. Výška diaľničných poplatkov je vlastne nájomné za používanie diaľnic vo vlastníctve štátu. Ak vodiči platia viac ako inde, pokojne to môže znamenať, že štát stavia rovnako/viac efektívne, ale dotuje samotné užívanie menej z daní, a necháva platiť priamo tých, ktorí cesty používajú. Teda podporuje zásluhovosť. Diskusia o tom v SME celkom chýba.

PS Podľa grafu SME (nie online) poplatky za používanie (súčasných) diaľnic budú budúci rok pokrývať ani nie 8,5% nákladov na stavbu budúcich diaľnic, zvyšok sa platí z daní.

Seminár o vlastníctve médií: u nás a vo východnej Európe pripravil na tento piatok v Bratislave inštitút INEKO, ste vítaní (len sa treba prihlásiť). Ide o súčasť projektu skúmajúceho vlastníctvo médií a jeho vplyv na ich nezávislosť a pluralitu v 18 krajinách východnej Európy.
gabriel // 5:56 PM


______________________

Monday, October 25, 2004:

Komunizm gazetowy: 19. augusta uverejnil denník Národná Obroda rozhovor Branislava Janíka s Wojciechom Jaruzelským. Ruské Moskovskie Novosti mali rozhovor (ruská a anglická verzia) svojho varšavského korešpondenta Valerija Masterova s rovnakým pánom mesiac predtým.

Rozhovor MN sa ponáša na druhú polovicu rozhovoru NO:

MN: Are you aware that the negative attitude toward you is on the wane now?
- I think that this is a reaction to the present reality. People feel cheated; they are unhappy with their financial status, all sorts of scams, abuse of power, and the constant squabbling between politicians and political parties. Against this backdrop they tend to idealize the past.

NO: - Kedysi pomerne značne negatívny vzťah mnohých Poliakov ku mne sa zmenil. Na jednej strane spoznávajú objektívne fakty z čias môjho pôsobenia. Na druhej je to zrejme aj reakcia na súčasnosť, ktorá mnohých rozčarováva svojimi problémami, aférami, ťahanicami politikov. Preto si minulosť čiastočne idealizujú.

MN: The events of 15 years' prescription are history to a younger generation. How do you account for the fact that even for Solidarity followers you happened to be the only possible presidential candidate?
- I believe that at the time only a person who enjoyed credibility with the military and had influence on the greater part of society could bring about changes in a peaceful way. I am happy that the transition period in Poland passed without bloodshed or revolutionary upheavals.
Solidarity's success in parliamentary elections came as a surprise: Its leaders did not seem to know what to do with the power they got. Didn't that affect the presidential election?
- The situation was far more complicated, not devoid of intrigue. At the "roundtable," the then-ruling authorities and the opposition decided that the president would be a representative of the governing party. Because I was its leader, I was supposed to be the one. But at some point Lech Walesa came to the conclusion that Gen. Czeslaw Kiszczak, interior minister at the time, would be a more appropriate figure. It was a smart move. A veteran officer who had held high state and government positions and maintained extensive contacts abroad, including with the Pope, was one thing, but a functionary who had always stayed in the background was quite another. Especially considering that the Interior Ministry had already been faced with a litany of political charges. It was clear who would be easier to oust later on if need be. Addressing the 13th plenary session of the Central Committee of the Polish United Workers Party, I, unexpectedly to many, said that my officer's and human dignity did not allow me to use political props and devious tactics so I was coming out in favor of Czeslaw Kiszczak. Later on I came under tremendous pressure - from the party, the army veterans, and the religious hierarchy. George Bush Sr. and Mikhail Gorbachev worked hard to persuade me to accept the nomination. And so I agreed to run.

NO: V júni 1989 ste boli prezidentským kandidátom, dokonca aj priaznivcov Solidarity. Čím si to vysvetľujete?
- V tom čase len človek, ktorému verila armáda a ktorý mal vplyv na väčšinu spoločnosti, mohol Poľsko priviesť pokojne na cestu nevyhnutných zmien. To si uvedomila aj Solidarita, hoci Lech Walesa rozohrával už vtedy svoje hry s vtedajším ministrom vnútra z PZRS ako kandidátom na prezidenta. Rátal s tým, že neskôr ho bude možné ľahšie odstrániť. George Bush a Michail Gorbačov ma presviedčali, aby som sa stal kandidátom. Verili, že nedopustím otrasy v Poľsku.

MN: How did your colleagues in the socialist camp react to what was going on in Poland at the time?
- For the most part, negatively. Literally on the eve of our roundtable meeting, I had been on a visit to Prague, talking to Husak and Jakes. I had to reassure them that we were in control of the situation, that a historical experiment was under way in Poland, which that would not change the basic foundations of the system but would help to expand the democratic field and make the national economy more flexible. I also had a similar conversation with Honecker in GDR. What was very important to him was that I would stay on as commander in chief of the Armed Forces. As for Gorbachev, he was more interested in what our further course of action was going to be. The main thing for him was to prevent destabilization in the region, which could have negatively affected perestroika.

NO: Husáka a jeho straníckeho nástupcu Jakeša ste naposledy videli v Prahe vo februári 1989. To už v Poľsku prebiehali rozhovory s opozíciou, Česko-Slovensko bolo po tzv. Palachovom týždni a do väzenia putoval okrem iných Václav Havel. Aké boli vaše dojmy z rozhovorov?
- Netajili svoje pochybnosti nad našimi postojmi, na rozdiel od Gorbačova, ktorý sa zaujímal o naše ďalšie kroky, o to, aby nebol destabilizovaný región. Snažil som sa Husáka a Jakeša presvedčiť, že máme situáciu pod kontrolou, že ide o historický experiment, ktorý nezmení systém, ale rozvinie demokraciu a rozhýbe ekonomiku.

...a tak ďalej.

Šéfredaktor NO Stanislav mi po rozhovore s Janíkom pred týždňom napísal:

„Rozhovor s Vojtechom Jaruzelskim bol urobený formou zaslania otázok cez internet a preto sa mohlo stať, že sa odpovede ponášajú na publikované názory pána generála.“

V piatok mi Janík telefonicky povedal, že aj tento rozhovor nerobil on, ale ho mala robiť jeho bývalá žena, že keď asi bol Jaruzelský v Moskve.
gabriel // 4:19 PM


______________________

Sunday, October 24, 2004:

Daverjaj, no praverjaj: Začiatkom októbra uverejnil denník Národná Obroda rozhovor s Michailom Gorbačovom o situácii po Beslane od Branislava Janíka, pražského korešpondenta NO. Výsek z rozhovoru šiel z prvej strany : „Michail Gorbačov: Silou terorizmus nezničíme.“

17. septembra uverejnil prestížny ruský týždenník Moskovskie Novosti (MN) exkluzívny rozhovor s Gorbačovom od prvej zástupkyne šéfredaktora Ľudmily Teleň, napísaný bez otázok, len vo forme súvislej výpovede Gorbačova. V angličtine (na stránke pod rozhovorom s Jeľcinom) ho uverejnila sesterská webstránka MN The Moscow News.

Porovnajme oba rozhovory postupne, výpoveď za výpoveďou.

MN: I have not as yet recovered from the Beslan tragedy - a terrible tragedy after which we will not be able to go on living as we had lived before. The first and foremost priority is for us to help the victims. The Gorbachev Foundation has already wired money to a Red Cross account and we are now working to help individuals and families on a case by case basis.

NO: Beslan nepochybne Rusko zmenil...
- Beslan je zásadným prelomom, po ňom sme všetci - aj Rusko - iní. Bola to skutočne strašná tragédia, akú by žiaden normálny človek neželal ani najväčšiemu nepriateľovi. Útok zákerného nepriateľa - terorizmu si vyžiadal toľko nevinných životov detí, žien a mužov! Náš fond okamžite poskytol obetiam finančnú pomoc prostredníctvom Červeného kríža, ale pomáhame aj priamo jednotlivcom v Beslane.

MN: I cannot possibly tolerate the fact that professionals from our special-task and security services failed to prevent the terrorist act, not to mention its bloody outcome. I am sure that both [FSB Director] Patrushev and [Interior Minister] Nurgaliev must be held personally accountable for what has happened. I think that the president also understands this and will draw appropriate conclusions.

NO: V ruských médiách sa objavuje kritika elitných jednotiek, ktoré vraj akciu nezvládli. Aký je váš názor?
- Nechápem, ako je možné, že tajné služby jednak vôbec dopustili, že teroristi mohli tak zákerne zaútočiť na našom území. Ešte epochopiteľnejšie je, že skúsení profesionáli dopustili také tragické rozuzlenie. Zodpovednosť nesie priamo minister vnútra a šéf tajnej služby a mali by vyvodiť náležité dôsledky.

MN: I have been waiting for the ruling authorities to respond to what happened in Beslan, and much of what President Putin said in his address I see as both very important and necessary. Indeed, there is no doubt that the security and intelligence services must be reorganized, corruption must be fought, and social problems in the North Caucasus effectively tackled. Terrorism can be stamped out above all by political means, not by the use of force.

NO: Využil či zneužil prezident Putin beslanskú tragédiu na upevnenie svojej moci, ako ho z toho obviňuje i list stovky popredných politikov sveta?
- Každý racionálne uvažujúci človek v Rusku i vo svete logicky čakal, ako zareaguje naše vedenie, prezident. Mnohé z návrhov Vladimira Putina vítam. Je životne nevyhnutné riešiť zložité sociálne a ekonomické problémy severného Kaukazu - veď aj ony sú podhubím terorizmu. Rovnako je potrebná zásadná zmena práce tajných služieb, ktoré situáciu nezvládli. Zásadné však je, že terorizmus nemôžeme poraziť silou, ale len politicky. Američania sa o tom denne presviedčajú v Iraku. Odmietam však to, aby sa pod zámienkou boja s terorizmom obmedzovali v Rusku demokratické slobody, aby boli občania zbavení možnosti vo voľbách vyjadriť svoj názor - vymenovanie gubernátorov prezidentom je práve krok týmto nezdravým smerom.

MN: But unlike the president, I for one think that the terrorist attacks of the past few weeks have been directly linked to military operations in the Caucasus. Back in 1994, during the first war in Chechnya, I understood the catastrophic consequences this event would have. Unfortunately, I proved to be right. So, today there is a pressing need to look for political solutions, negotiate with moderate elements in the resistance movement, and isolate them from hard-line extremists.

NO: Nie je prazáklad súčasných útokov - na dve lietadlá, ktoré sa zrútili, v metre v centre Moskvy a aj v Beslane - v Čečensku?
- To je predsa priame prepojenie... Keď pred desiatimi rokmi začal Boris Jeľcin prvé vojenské dobrodružstvo v Čečensku, varoval som, že sa to skončí katastrofálne. To isté som hovoril v prípade druhej čečenskej vojny. Nemýlil som sa.
Je vôbec východisko? Prezident odmieta akékoľvek rozhovory s čečenskými bojovníkmi, prokremeľský prezident v Groznom toho veľa nezmôže...
- Opakujem, silou terorizmus nezničíme. Prezident by mal hľadať politické riešenie, rokovať
s umiernenými bojovníkmi, ktorí sa predsa len líšia od extrémistov.

MN: I am convinced that in their actions now, the ruling authorities must rely on society. How can we possibly eliminate corruption without a normal parliament, a free press, or without public oversight? Yet, there is in fact no progress along these lines. Exactly the opposite is happening. Under the banner of fighting terrorism, it is planned to sharply limit democratic freedoms and deprive the citizens of the right to directly express their attitude toward the ruling authority - in free elections. We are being urged to accept the idea of the de-facto appointment of governors and of ending the election of State Duma deputies in single-seat constituencies - this, while the parties that we have today are predominantly of the pocket, lap-dog kind. I know what I am talking about: As we set out to establish a social-democratic party, we saw up close how bureaucracy was encumbering us hand and foot. This system is definitely not in a position to fight terrorism. Yet it can easily implement measures that are painful for the electorate, such as, e.g., abolishing social security benefits.
I hope that to President Putin, this is just one possible option, an idea for discussion, but not a final decision. Our common task is to do all we can to make sure that plans effectively rolling back democracy do not acquire the power of the law. I hope that politicians, the electorate, and the president himself will preserve our hard-won democratic freedoms.


NO: Zrejme skôr posilňuje moc Kremľa...
- Z toho mám obavy. V súčasnej situácii potrebujeme zodpovedné a silné spoločenstvo zodpovedných občanov - po ňom ostatne volá aj prezident. To ale nemôže fungovať, ak obmedzíme ľudské slobody a práva, slobodnú tlač priškrtíme cenzúrou a autocenzúrou, znemožníme slobodné voľby, ale aj fungovanie politických strán.
Zatiaľ ide len o návrhy. Môžu sa skutočne stať realitou?
- Je to práve jedenásť rokov, čo prezident Jeľcin zaútočil na ruský parlament a dnes už vieme, čo nás to stálo. Zhodujem sa s ním, ale v jeho dnešnom názore - že obmedzenie slobôd, zdôvodňované nevyhnutnou reformou moci, by bolo faktickým víťazstvom teroristov. Úloha Sociálnodemokratickej strany Ruska, v ktorej pôsobím, ale aj spoločná úloha ruských demokratických politikov, občanov, je, aby sme tomu zabránili.
Podľa prieskumov súhlasia s Putinovými návrhmi na zmenu výberu gubernátorov viac ako dve tretiny občanov...
- Dúfam, že prezident to dal len ako námet na potrebnú celonárodnú diskusiu o Rusku po beslanskej tragédii. Táto diskusia je len na začiatku, mnohým občanom nie je ešte všetko jasné. Napríklad to, že ak by sme namiesto 89 subjektov federácie mali 28 gubernií, zmenilo by sa Rusko z federatívneho štátu na unitárny. To je nebezpečná myšlienka... Dúfam a verím, že spoločne s pánom Putinom ubránime demokratické slobody pred zákernými útokmi teroristov.


Teleň z MN mi telefonicky povedala, že rozhovor robila osobne s Gorbačovom, sama. Janíka som sa nevedel dovolať, tak som sa obrátil na šéfredaktora Obrody Milana Stanislava. Ten mi napísal:

„máte pravdu tá podobnosť je veľmi nápadná. Pred tým, než si urobím definitívny obraz chcem však ešte poznať aj stanovisko B. Janíka, ktorý je na dovolenke ... Pred svojou cestou do Moskvy ma totiž informoval o tom, že má prisľúbený rozhovor od Gorbačova.... V každom prípade vám však ďakujem za upozornenie a budem vás informovať o výsledkoch svojho šetrenia, prípadne o dôsledkoch.“

Po návrate Janíka minulý pondelok som dostal promptne email od Stanislava:

Rozhovor s Michailom Gorbačovom sa podľa vyjadrenia pána Janíka odohral v jeho kancelárii v Moskve v prítomnosti českého fotografa a má ísť len o výňatok z obsiahlejšieho rozhovoru. Pre istotu sme sa ešte dohodli, že pán Janík po návrate do Prahy pohľadá kazetu s nahrávkou.“

Zavolal som Stanislavovi späť s tým, že rozhodnutie „vyňať“ pasáže tak podobné s iným rozhovorom uverejneným krátko predtým je pozoruhodné. Tiež som ho informoval, že press atašé Gorbačovovej nadácie Valerij Poľakov, cez ktorého idú všetky výstupy Gorbačova, mi telefonicky povedal, že na žiadneho slovenského novinára si v poslednom čase nespomína. Stanislav mi odpovedal, že počká na tú kazetu a potom jasne rozhodne.

Tento piatok sa mi konečne podarilo dovolať sa Janíkovi do Prahy. Ten mi povedal, že rozhovor vlastne nerobil on, ale jeho bývalá manželka Táňa, Ruska, ktorá je nezamestnaná, ale píše na voľnej nohe. Že jej už písal, aby mu tú kazetu poslala. Že to teraz vyzerá, že niečo kamufluje, ale je to tak. Že to asi bola chyba, uverejňovať ten rozhovor pod svojím menom, ale že on jej tie peniaze posiela.
gabriel // 1:48 PM


______________________


This site is powered by Blogger because Blogger rocks!

Weblog Commenting by HaloScan.com

"I always turn to the sports page first…. They record people’s accomplishments; the front page, nothing but man’s failure."
Earl Warren, former Chief Justice, US Supreme Court, 1968


Hlavny sponzor projektu:
INEKO

Podporuje:
Slovakia Online


O projekte

Listy Citatelov

Komentare

Linky

Kontakt
slovakpresswatch@hotmail.com
Archives
08/04/2002 - 08/11/2002 08/11/2002 - 08/18/2002 08/18/2002 - 08/25/2002 08/25/2002 - 09/01/2002 09/01/2002 - 09/08/2002 09/08/2002 - 09/15/2002 09/15/2002 - 09/22/2002 09/22/2002 - 09/29/2002 09/29/2002 - 10/06/2002 10/06/2002 - 10/13/2002 10/13/2002 - 10/20/2002 10/20/2002 - 10/27/2002 10/27/2002 - 11/03/2002 11/03/2002 - 11/10/2002 11/10/2002 - 11/17/2002 11/17/2002 - 11/24/2002 11/24/2002 - 12/01/2002 12/01/2002 - 12/08/2002 12/08/2002 - 12/15/2002 12/15/2002 - 12/22/2002 12/22/2002 - 12/29/2002 12/29/2002 - 01/05/2003 01/05/2003 - 01/12/2003 01/12/2003 - 01/19/2003 01/19/2003 - 01/26/2003 01/26/2003 - 02/02/2003 02/02/2003 - 02/09/2003 02/09/2003 - 02/16/2003 02/16/2003 - 02/23/2003 02/23/2003 - 03/02/2003 03/02/2003 - 03/09/2003 03/09/2003 - 03/16/2003 03/16/2003 - 03/23/2003 03/23/2003 - 03/30/2003 03/30/2003 - 04/06/2003 04/06/2003 - 04/13/2003 04/13/2003 - 04/20/2003 04/20/2003 - 04/27/2003 04/27/2003 - 05/04/2003 05/04/2003 - 05/11/2003 05/11/2003 - 05/18/2003 05/18/2003 - 05/25/2003 05/25/2003 - 06/01/2003 06/01/2003 - 06/08/2003 06/08/2003 - 06/15/2003 06/15/2003 - 06/22/2003 06/22/2003 - 06/29/2003 06/29/2003 - 07/06/2003 07/06/2003 - 07/13/2003 07/13/2003 - 07/20/2003 07/20/2003 - 07/27/2003 07/27/2003 - 08/03/2003 08/03/2003 - 08/10/2003 08/10/2003 - 08/17/2003 08/17/2003 - 08/24/2003 08/24/2003 - 08/31/2003 09/14/2003 - 09/21/2003 09/21/2003 - 09/28/2003 09/28/2003 - 10/05/2003 10/05/2003 - 10/12/2003 10/12/2003 - 10/19/2003 10/19/2003 - 10/26/2003 10/26/2003 - 11/02/2003 11/02/2003 - 11/09/2003 11/09/2003 - 11/16/2003 11/16/2003 - 11/23/2003 11/23/2003 - 11/30/2003 11/30/2003 - 12/07/2003 12/07/2003 - 12/14/2003 12/14/2003 - 12/21/2003 12/21/2003 - 12/28/2003 01/04/2004 - 01/11/2004 01/11/2004 - 01/18/2004 01/18/2004 - 01/25/2004 01/25/2004 - 02/01/2004 02/01/2004 - 02/08/2004 02/08/2004 - 02/15/2004 02/15/2004 - 02/22/2004 02/22/2004 - 02/29/2004 02/29/2004 - 03/07/2004 03/07/2004 - 03/14/2004 03/14/2004 - 03/21/2004 03/21/2004 - 03/28/2004 03/28/2004 - 04/04/2004 04/04/2004 - 04/11/2004 04/11/2004 - 04/18/2004 04/18/2004 - 04/25/2004 04/25/2004 - 05/02/2004 05/02/2004 - 05/09/2004 05/09/2004 - 05/16/2004 05/16/2004 - 05/23/2004 05/23/2004 - 05/30/2004 05/30/2004 - 06/06/2004 06/06/2004 - 06/13/2004 06/13/2004 - 06/20/2004 06/20/2004 - 06/27/2004 06/27/2004 - 07/04/2004 07/04/2004 - 07/11/2004 07/18/2004 - 07/25/2004 07/25/2004 - 08/01/2004 08/01/2004 - 08/08/2004 08/08/2004 - 08/15/2004 08/15/2004 - 08/22/2004 08/22/2004 - 08/29/2004 08/29/2004 - 09/05/2004 09/05/2004 - 09/12/2004 09/19/2004 - 09/26/2004 09/26/2004 - 10/03/2004 10/03/2004 - 10/10/2004 10/10/2004 - 10/17/2004 10/17/2004 - 10/24/2004 10/24/2004 - 10/31/2004 10/31/2004 - 11/07/2004 11/07/2004 - 11/14/2004 11/14/2004 - 11/21/2004 11/21/2004 - 11/28/2004 11/28/2004 - 12/05/2004 12/05/2004 - 12/12/2004 12/12/2004 - 12/19/2004 12/19/2004 - 12/26/2004 01/01/2006 - 01/08/2006TOPlist